Regionalny Puchar Polski: Sparta Sycewice w półfinale (zdjęcia)

Po tej sytuacji prowadzenie objęli goście. Wszystko jednak szczęśliwie skończyło się dla zespołu Sparty Sycewice Łukasz Capar
W ćwierćfinałowym spotkaniu Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Sparta Sycewice (lider słupskiej klasy okręgowej) wygrała z Jaguarem Gdańsk (3. miejsce w IV lidze) 3:2 (1:1).

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu gości. Z autu wyrzucał Jacek Jadanowski. Piłka do niego wróciła i po jego dośrodkowaniu z kilku metrów głową do siatki trafił najwyższy na boisku kapitan Maciej Pietruszewski.

Goście zaczęli przeważać. W środku pola rządzili Adam Prusaczyk i Deleu, ale bardzo krótko. W 12. minucie rzut wolny wykonywał Jarosław Cudziło. W polu karnym przewrócony został Łukasz Skierka, który sam z 11 metrów pokonał następnie Jakuba Górskiego. Potem po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Slusarza piłka wpadła do siatki, ale sędzia główny uznał, że w tej sytuacji faulowany był zawodnik Jaguara. W 34. minucie nieporozumienie w zespole gospodarzy i niewiele zabrakło, by padł gol samobójczy. Uderzona piłka głową odbiła się od murawy i poszybowała nad pustą bramką.

Daniel Libigocki wybronił uderzenie Pawła Czychowskiego. Następnie odpowiedziała Sparta. Konrad Kiełczykowski zagrał do Skierki i w ostatniej chwili wybił piłkę Pietruszewski. Tuż po przerwie goście objęli prowadzenie. Piłkę po strzale wypuścił Libigocki, następnie spod linii końcowej dośrodkował Jadanowski, a głową trafił Klaudiusz Filas. Gracze z Sycewic w takich sytuacjach nie zwykli się poddawać i po raz kolejny pokazali spartański charakter. W 80. minucie z bliska wyrównał Michał Mytych wykorzystując podanie z lewej strony. Chwilę potem akcję zainicjował Antoni Gulbiński, a piłka trafiła do Skierki, który wepchnął piłkę do siatki. Radość była ogromna.

W półfinale 26 maja Sparta podejmie Powiśle Dzierzgoń.

Sparta Sycewice - Jaguar Gdańsk 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Maciej Pietruszewski (5-głową), 1:1 Łukasz Skierka (12-karny), 1:2 Klaudiusz Filas (51-głową), 2:2 Michał Mytych (80), 3:2 Łukasz Skierka (84).

Sparta: Libigocki - Michalak (64. S.Schulz), Bobrowski, Giersz, Cudziło, Kopciński (cz. k. 73), Slusarz (78 Gulbiński), Kiełczykowski (89 Budzyński), Kosiński (78 M.Mytych), Terefenko (70 K.Klawikowski), Skierka.

Jaguar: Górski - Jaroszek, Pietruszewski, Zalow, Brzeski, Prusaczyk, Czychowski, Chiczewski, Filas, Jadanowski (cz. k. 54), Deleu.

Pozostałe wyniki: Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 1:0, Żuławy Nowy Dwór Gdański -Bałtyk Gdynia 1:3, Amator Kiełpino - Wierzyca Pelplin - mecz odbędzie się 18 maja, 18:30.