Remis Korala Dębnica. Wyniki meczów towarzyskich

fen
Karol Pęplino przegrał w Darłowie.
Karol Pęplino przegrał w Darłowie. archiwum
Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni juniorzy starsi miejscowej Arki zremisowali z Koralem Dębnica. Konfrontacja zakończyła się niespodzianką, bo remisem 3:3, a do przerwy prowadziła 3:1 Arka.

Z dębnickich piłkarzy na listę strzelców wpisali się: Dawid Bocian (gracz testowany z Flisaka Złotoryja), Mariusz Węgliński i Tomasz Pestka.

Koral: Kuć, Wachnik, Bianga, Lewandowski, Arndt, Szymon Gibczyński, Kierski, Steinborn, Bocian, Wojciechowski, Pestka. Na zmiany weszli: bramkarz Kartuszyński, Wolański, Kowalczyk, Andrij Badjan, Kupisz, Nawrocki, Węgliński.

Następny sparing Koral Dębnica rozegra z Bałtykiem Koszalin w najbliższą sobotę.

W Koszalinie juniorzy starsi miejscowego Bałtyku przegrali ze SwePol Link Bruskowo Wielkie 1:4 (0:1).

Zapis wynikowy meczu i strzelcy goli: 0:1 Mateusz Liszkowski (15), 0:2 Mateusz Mytych (63), 0:3 Arkadiusz Chuchla (rzut karny - 80), 0:4 Bartłomiej Czarnuch (głową - 82), 1:4 Dawid Szaflarski (84)

Bez ośmiu zawodników z szerokiej kadry wystąpił w Darłowie Karol Pęplino przeciwko Darłovii. Przegrał 1:3. Do przerwy było 1:1. W Karolu zagrało czterech zawodników testowanych: Piotr Górniewicz, Kamil Hyjek, Michał Gruszka (wszyscy przyszli z Jantara Ustka, Górniewicz był tam grającym trenerem) oraz Bartłomiej Gesek (w przeszłości Salos Słupsk). On zdobył honorowego gola.

W Bytowie na sztucznym boisku doszło do towarzyskiego spotkania piłkarskiego Zawisza Borzytuchom (słupska klasa A - grupa II) - Skotawia Dębnica Kaszubska. Pełniąca rolę gospodarza borzytuchomska drużyna uległa wyżej notowanej ekipie 0:3 (0:2).

Zespół z Dębnicy Kaszubskiej wykorzystał błędy defensorów Zawiszy. Bramki zdobyli: Bartosz Rekowski - 2 i Michał Gruszowski. W drugiej połowie Sebastian Tracz z Zawiszy nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Udaną interwencja popisał się rezerwowy bramkarz gości Marcin Dix.

W Skotawii Debnica Kaszubska odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Nowym prezesem klubu został Sławomir Miluski. Oprócz niego w składzie zarządu znaleźli się: Mirosław Rekowski (sekretarz), Bartosz Tomkowicz (skarbnik), Zbigniew Gruszowski i Ziemowit Krencewicz (członkowie). Z kolei Mirosław Mnich i Robert Bańka stanowią komisję rewizyjną.

Na sztucznym boisku w Złocieńcu piłkarze Lecha Czaplinek ulegli Czarnym Czarne 0:2 (0:0). Bramki zdobyli bracia Mycykowie - pierwszą Paweł w 70. minucie, drugą - Patryk w 88. minucie.

- Był to pożyteczny sparing, ale mam jeszcze mieszane uczucia, bo nie miałem wszystkich graczy z kadry. Nasze działania ofensywne wypadły jeszcze blado, mimo że wygraliśmy. Sam Hubert Tucki zmarnował trzy stuprocentowe okazje. Obrona spisywała się dobrze. Kapitalnie bronił młody Dariusz Greczyszyn. W poczynaniach poszczególnych formacji już widać większe zrozumienie i zgranie - ocenił Tadeusz Datta, szkoleniowiec czarneńskiego zespołu.

Czarni: Greczyszyn, Łazor, Karol Kozanko, Grzegorz Kozanko, Łukasz Zych, Dołgowski, Patryk Mycyk, Paweł Mycyk, Sobczak, Tucki, Madaj. W roli zmiennika w polu wystąpił Gumowski. Przed Czarnymi kolejny sprawdzian. W najbliższą sobotę (2 marca) o godz. 13 czarneńska drużyna grać będzie w Płotach z Polonią.

Juniorzy młodsi Jantara Ustka szykują się do wiosennych rozgrywek w pomorskiej lidze. Ich trenerem jest Piotr Piszko. Młodzi ustczanie rozegrali dwa sparingi na sztucznym boisku w Słupsku. Najpierw jantarowcy pokonali gdańską Lechię 2:1 (1:0). Ustecka młodzież grała z seniorami Unii Korzybie. Rywalizacja zakończyła się remisem 4:4. Do przerwy prowadziła drużyna z Ustki 3:2.

Dream Team Korzenna (województwo małopolskie) został triumfatorem międzynarodowego turnieju halowego w piłce nożnej o puchar wójta gminy Przechlewo. Zwycięski zespół zgromadził komplet punktów w trzech meczach. Drugie miejsce zajął MKS Debrzno. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa Prime Food Brda Przechlewo. Na czwartej pozycji uplasowali się goście z Niemiec - VfB Gramzow. Królem strzelców został Patryk Klejdysz (MKS Debrzno), który strzelił 6 goli. Najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Krystiana Szambelana (Dream Team Korzenna). Miano najlepszego bramkarza przyznano Matthiasowi Schroederowi (VfB Gramzow).
Mecze rozegrano w hali Zespołu Szkół w Przechlewie, Grano systemem każdy z każdym. Rozegrano sześć meczów, a w nich zdobyto 39 goli. Sędziami głównymi turnieju byli: Kamil Grzębowski i Mariusz Hoppe.

Nie w Główczycach (jak wstępnie planowano), ale w Damnicy odbył się sparing KS - Błękitni. Wygrali damniczanie 5:0 (2:0).

Bramki zdobyli: Piotr Szul - 2 , Adrian Mielewczyk - 2 i Krzysztof Golański. Piłkarze z Główczyc nie mieli za wiele do powiedzenia w tej konfrontacji. Damnicki trener Grzegorz Michalski zadowolony był z gry, ale widział też mankamenty w poczynaniach swoich podopiecznych. Nastepny mecz KS Damnica rozegra w Machowinie z Bistalem. Będzie to w niedzielę (3 marca) o godz. 12.

Na sztucznym boisku w Chojnicach Szarża Krojanty pokonała przechlewski zespół Prime Food Brda 6:2 (2:0). Strzelcy goli dla Przechlewa: Dariusz Wasiniewski i Damian Chrapkowski. W niedzielę (3 marca) o godz. 18 w Chojnicach na sztucznym bioisku dojdzie do gry kontrolnej Prime Food Brda Przechlewo - Sparta Złotów.