Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja zabytków przy Partyzantów w Słupsku. Koncepcje wyglądają imponująco

OPRAC.:
Sylwia Lis
Sylwia Lis
Jest już koncepcje architektoniczno-budowlana kompleksu budynków znajdujących się przy ul. Partyzantów 24-26 oraz nowych obiektów, które zlokalizowane będą na terenie pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Partyzantów.
Jest już koncepcje architektoniczno-budowlana kompleksu budynków znajdujących się przy ul. Partyzantów 24-26 oraz nowych obiektów, które zlokalizowane będą na terenie pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Partyzantów. Z zasobów Tomasza Urbaniaka/UM Słupsk/Inwestprojekt
Jest już koncepcje architektoniczno-budowlana kompleksu budynków znajdujących się przy ul. Partyzantów 24-26 oraz nowych obiektów, które zlokalizowane będą na terenie pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Partyzantów.

W zmodernizowanym kompleksie zabytkowych budynków swoje siedziby będą miały: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który aktualnie znajduje się przy ul. Słonecznej, Dzienny Dom Pomocy Społecznej obecnie zlokalizowany w budynku przy ul. Jaracza,
oraz Centrum Integracji Społecznej również posiadające siedzibę przy ul. Jaracza.

Jak twierdzą słupscy urzędnicy relokacja instytucji zwiększy dostępność mieszkańców do placówek oferujących wsparcie dla osób i rodzin znajdujących się trudnych sytuacjach życiowych, seniorów wymagających pomocy.

Według koncepcji placówka zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych oraz ze specjalnymi potrzebami, co znacznie ułatwi ich poruszanie się po obiekcie i obsługę. Poprawią się także warunki pracy osób zatrudnionych w placówkach.

- Przeprowadzimy modernizację i adaptację zabytkowych budynków po Zespole Szkół Ekonomicznych i bursy szkolnej wraz z rozbudową, doposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu pomiędzy ul. Partyzantów a ul. Słowiańską - informują urzędnicy ze Słupska.

- Zmianie ulegnie także zaplecze budynków. Powstanie tam niski budynek pozbawiony barier architektonicznych, dedykowany podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej, w pełni dostosowany do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami.

Natomiast po rozbudowie i przebudowie części zaplecza obecnej sali gimnastycznej, powstaną tam nowe pomieszczenia, w których działalność będzie prowadziło Centrum Integracji Społecznej, zajmujące się aktywizacją społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem zawodowym.

Z materiałów zebranych przez Isabel Sellheim, honorową obywatelkę Słupska wynika, że budynek znajdujący się przy ul. Partyzantów 24 został wybudowany około 1870 roku i stanowił siedzibę działającej w tym czasie w Słupsku loży masońskiej. W latach późniejszych związany z nim był George Grosz - znany niemiecko-amerykański malarz, grafik i karykaturzysta, który jest patronem kładki znajdującej się pomiędzy Miejską Biblioteka Publiczną a Młodzieżowym Domem Kultury.

Zana jest także historia budynku przy ul. Partyzantów 26. Został on wybudowany w 1889 roku dla słupskiego fabrykanta – Carla Westphala – posiadającego cegielnię m.in. przy ulicy Bałtyckiej w Słupsku. Do początku II wojny światowej kamienica pozostawała własnością potomków rodziny Westphal.

W latach powojennych przebudowane budynki wykorzystywane były na funkcje związane ze szkolnictwem i edukacją.
Całość inwestycji będzie kosztowała ponad 35 milionów złotych. Dofinasowanie - 30 milionów.
Wizualizacja: Inwestprojekt.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza