Rodziny personelu medycznego na SOR apelują o pomoc. Brakuje środków ochronnych

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
- Martwimy się o naszych bliskich, którzy pracują w Słupskim Oddziale Ratunkowym. Są na pierwszej linii frontu obrony, codziennie ratując ludzkie życia. Pracownicy medyczni codziennie narażają własne zdrowie, nie powinni w związku z tym martwić się o środki ochrony osobistej - apeluje pani Ilona, której bliska osoba pracuje na SOR. Niestety, tych środków brakuje.

W związku z postępującą ekspansją COVID-19 grupa osób postanowiła zwrócić się o pomoc dla personelu medycznego słupskiego SOR-u.

- Wszystkie zebrane pieniądze chcemy w całości przeznaczyć na zakup niezbędnego sprzętu ochronnego. Chcemy w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo i komfort psychiczny pracowników tego oddziału - mówi pani Ilona, inicjatorka akcji.

Zbiórka została założona na publicznym portalu zrzutka.pl. W sobotę, 28 marca, na koncie było ponad 2 tys. zł z potrzebnych 30 tys. złotych.

- Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie oddziału, na którym pracuje mój tata. W trosce o jego zdrowie i życie, a także wszystkich osób, które codziennie ratują życie innym, uruchomiona została zbiórka pieniędzy na zakup niezbędnego sprzętu ochronnego - pisze pani Ilona, która jest założycielką zbiórki.

- Zdaję sobie sprawę, że niestety niedobory te dotyczą wielu szpitali, a nie powinny, ale nie mogąc siedzieć bezczynnie proszę was o wsparcie i udostępnianie postu. Jestem pełna nadziei i optymizmu, że z waszą pomocą uda się zebrać potrzebną kwotę. Za pomoc z góry dziękuję - prosi kobieta.

- Są na pierwszej linii frontu obrony, codziennie ratując ludzkie życia. Pracownicy medyczni codziennie narażają własne zdrowie, nie powinni w związku z tym martwić się o środki ochrony osobistej. Musimy być w pełni przygotowani na nadejście najgorszego. Zapotrzebowanie jest ogromne! Na oddziale codziennie przyjmowane są dziesiątki osób. Z uwagi na zakażenia koronawirusem, te statystyki drastycznie podniosą się w najbliższym czasie. Dla bezpieczeństwa pracowników i pacjentów w tym trudnym czasie nie może zabraknąć rzeczy jednorazowego użytku - fartuchów ochronnych, kombinezonów, maseczek, rękawiczek, gogli. Życie ludzkie jest dla nas priorytetem, stąd kierujemy do państwa gorącą prośbę o wsparcie. Dziękujemy - pisze pani Ilona.

Jak pomóc?

Wpłacając pieniądze poprzez stronę internetową: KLIKNIJ I PRZEJDŹ INTERNETOWEJ ZBIÓRKI

Zobacz także: W Słupsku powstaje Centrum Kwarantanny Zbiorowej

Wideo

Dodaj ogłoszenie