Siaktówka: Porażka SPS Epigon Słupsk

(res)
Dotychczasowy lider III ligi siatkówki mężczyzn SPS Epigon Słupsk przegrał w Gdańsku z rezerwami Trefla, wiceliderem, 2:3.

Gospodarze zwyciężyli i mogą się cieszyć z powrotu na fotel lidera. Prowadzą jedynie lepszym stosunkiem setów, obydwa zespoły zdobyły dotychczas po 28 punktów.

Słaba postawa słupskich zawodników w przyjęciu zagrywki, uniemożliwiająca często jakiekolwiek wystawienie piłki przez rozgrywającego, spowodowała, że gra słupszczan w Gdańsku była bardzo nierówna. Gospodarze to wykorzystali. Przełomowym był trzeci set. Pomimo prowadzenia drużyny ze Słupska 16:9 seria prostych błędów spowodowała , iż to gospodarze go wygrali.

W piątym secie gospodarze ponownie wykorzystali słabą grę w przyjęciu słupszczan i zyskując lekka przewagę dowieźli ją do końca.

Kolejny słaby mecz w przyjęciu zagrywki daje do myślenia zarówno opiekunowi drużyny jak i zawodnikom.

Skład SPS Epigon: Stoltman, M. Burzyński, Huzarski, A. Burzyński, Wiktorowicz, Iglewski, Markowski (libero) oraz Kuczko, Młynarczyk.