Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skarpetkowa akcja online uczniów ZSI i SMS w Słupsku (zdjęcia)

STEN
Skarpetkową akcję online zwiększającą świadomość społeczną dotyczącą zespołu Downa zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy a osoby z Zespołem Downa 3. Na znak solidarności, tolerancji z osobami z zespołem Downa oraz z myślą o przełamywaniu stereotypów, a także mając na celu budowanie świadomości społecznej na temat tego, czym jest Zespół Downa, uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali skarpetkowy happening online. Akcję młodzież szerzyła za pośrednictwem Internetu i portali społecznościowych, zachęcając swoją społeczność szkolną do zrobienia sobie zdjęć w skarpetkach nie do pary. Uczniowie włączyli do inicjatywy swoich najbliższych, przyjaciół oraz zwierzęta, którymi opiekują się na co dzień.

Akcję wśród młodzieży w słupskim ZSI i SMS zainspirowała Monika Skwarek, nauczycielka matematyki.

Jak wyjaśniają organizatorzy, celem skarpetkowej akcji jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra osób z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. „Pokażmy, że możemy być przyjaciółmi do pary!” – zachęcają organizatorzy.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza