Słupscy judocy zdobyli kolejne medale

Paweł Sikorski
Słupscy judocy zdobyli kolejne medale Fot. Archiwum
Zawodnicy STS Gryf-3 Słupsk z powodzeniem startowali w imprezach sportowych w minionym tygodniu. W Szubinie nasi judocy wywalczyli awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii junior młodszy w zawodach startowało blisko 120 uczestników. W swoich kategoriach wagowych bezkonkurencyjny okazali się słupszczanie. Pierwsze miejsca wywalczyli Gabriela Mikołajczyk (57kg) oraz Rafał Błoński (60 kg). Świetny występ zaowocował kwalifikacjami do OOM, która odbędzie się na początku maja w Józefowie k. Warszawie. Jest to jedna z najważniejszych imprez dla każdego judoka w czasie całego sezonu. Organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Yuko Józefów.

Niespełna dwa dni później mogliśmy się cieszyć z kolejnych sukcesów lokalnych sportowców. Tym razem pokazali klasę w Toruniu podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego Młodzików i Młodziczek oraz Wiosennego Turnieju Judo Dzieci. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem - liczba 300 startujących zawodników zrzeszonych w 26 klubach mówi sama za siebie. Słupszczanie, jak na prawdziwych wojaków przystało, nie przestraszyli się ostrej konkurencji. Do Słupska przywieźli aż 12 medali. Wyróżniali się także w drużynowej klasyfikacji generalnej.

Medale z najcenniejszego kruszcu zdobyli Sandra Bill, Jakub Siedlikowski, Tomasz Błoński oraz Patryk Kastner. Ponadto sukces odnieśli również Aleksandra Młyńska, Jakub Konecki, Paweł Kur, Szymon Śliwa, Cezary Kochanowski, Jakub Nawrót, Maciej Młyński oraz Konrad Szatkowski.

Na uwagę zasługuje tendencja zwyżkowa zawodników UKS Orzeł Kończewo, którzy wywalczyli brązowy medal w kategorii 50kg (Norbert Katschke).