MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje 20. urodziny. Stowarzyszenie zyskało sztandar

Wojciech Lesner
Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku zyskał sztandar. Uroczystość jego nadania odbyła się na auli Uniwersytetu Pomorskiego.
Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku zyskał sztandar. Uroczystość jego nadania odbyła się na auli Uniwersytetu Pomorskiego. Wojciech Lesner
17 czerwca w auli Uniwersytetu Pomorskiego odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Słupskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i życzeń na przyszłość.

W tym roku Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi swoje okrągłe urodziny. Od 20 lat jest miejscem, w którym seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, uczyć się i pielęgnować znajomości.

Przez dwie dekady SUTW był drugim domem dla seniorów z regionu słupskiego – seniorów głodnych wiedzy, nowych doświadczeń i kontaktów z rówieśnikami. Choć pandemia spowodowała, że rozwój instytucji zahamował, nie oznacza, że Uniwersytet stoi teraz w miejscu. Wręcz przeciwnie – przyjmowani są kolejni słuchacze, organizowane kolejne zajęcia i wycieczki.

Swój jubileusz SUTW świętował już wczoraj, na słupskich bulwarach, gdzie odbył się urodzinowy piknik. W poniedziałek z kolei, zorganizowano oficjalne uroczystości, podczas których instytucji nadano sztandar. Przed głównym punktem programu, organizatorzy przedstawili sylwetkę założycielki Uniwersytetu – Urszuli Wyrwy.

- Ogrom jej dokonań podejmowanych z myślą o innych ludziach wart jest upamiętnienia i docenienia. Jej życie w Słupsku można wpisać w dwa konkretne wymiary – pracę w „Alce” w latach 1968-1990 oraz prowadzenie Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówiła Maria Klinkosz, wiceprezeska SUTW.

- LE – wymieniała Grażyna Rzepnikowska, prezeska SUTW.

Po przemówieniach, przedstawicielom SUTW sztandar wręczyła prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

- To piękne, kiedy szkoła, uczelnia mają symbol, wokół którego się gromadzą. Gromadzą się wokół patronki, ale gromadzą się wokół sztandaru. On podnosi prestiż naszej działalności. To nasza Polska, ale i nie tylko, tradycja – sztandar skupia wokół. A krąg to zawsze nasza siła, bo krąg bardzo ciężko jest rozerwać. Drodzy seniorzy, przekazuję ten sztandar w wasze ręce. Niech prowadzi nas i was, ku lepszej przyszłości. Niech zawsze będzie symbolem godności i powinności studenckiej. Strzeżcie jego honoru – mówiła prezydent.

Obecnie SUTW liczy ponad 250 członków, ale zapisać się może każdy, kto ukończył 60. rok życia. Stowarzyszenie prowadzi w sumie 15 sekcji, w każdej z nich uczestniczy po kilkadziesiąt osób. Są to zajęcia językowe, naukowe, komputerowe, czy wokalne, ale dużo uwagi poświęcane jest również propozycjom sportowym. Seniorzy mają okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych, a hitem okazały się zajęcia na basenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza