Sparingi Bytovii II. Remis Pomorza

fen
Sparingi Bytovii II. Zdjęcie archiwalne.
Sparingi Bytovii II. Zdjęcie archiwalne. Archiwum
Dwa mecze rozegrali piłkarze rezerw Druteksu-Bytovii Bytów. W Cetniewie przegrali z Polonią Warszawa (Młoda Ekstraklasa) 0:2 (0:1). Gole strzelili Konrad Cichowski w 39. minucie i Kamil Matulka w 54. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy urazu nabawił się Michał Pietrzyk i z tego powodu opuścił boisko. Po kontuzji w barwach bytowskiego zespołu zagrał obrońca Adrian Wróblewski. Bytovia II: Laskowski (46 Ole­szkiewicz), Galikowski (46 Cybu­la), Pietrzyk (41 Król), M. Szałek (60 Galikowski), Wróblewski, Cesarek,(46 Piechowski), A. Kobiella, Kajca (46 M. Śmigiel), Ambroziak (46 Kwasigroch), Chojnacki (46 Zimon).

W kolejnym spotkaniu Bytovia II wygrała z Radunią Stę­życa (V liga - grupa II Gdańsk) 3:1 (1:1). Strzelcy goli dla Bytovii II: Tomasz Piechowski, Bartłomiej Chojnacki i Bartosz Zimon. Dla gości był gol samobójczy Mateusza Cybuli.

Bytovia II: Oszmaniec (46 Oleszkiewicz), Cybula (46 Hinc), Cierson, Król, Galikowski, Pufelski, Chylewski, M. Śmigiel, Piechowski (46 Zimon), Chojnacki, Kwasigroch (70 Medwid). Kolejny sparing Bytovia II rozegra w najbliższą środę (6 lutego) o godz. 19 w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką II.

W Cetniewie na trzydnio­wym zgrupowaniu przebywali piłkarze czwartoligowego Pomorza Potęgowo.
Podopieczni Macieja Cieślika rozegrali trzeci sparing. Tym razem ich rywalem był Stolem Gniewino (V liga - grupa I Gdańsk). Rywalizacja zakoń­czyła się remisem 1:1 (1:1). Dla gniewińskiego zespołu prowadzenie uzyskał Łukasz Seroka w 35. minucie. Do wyrównania doprowadził Patryk Pytlak w 40. minucie.

- Wykorzystaliśmy potencjał obiektów i warunki do treningów w Cetniewie. My nadal jeszcze pracujemy nad motoryką, ale powoli przechodzimy na boisko i już trenujemy założenia taktyczne. Również kolejne trzydniowe zgrupowanie mamy zaplanowane w Cetniewie od ósmego do dziesiątego lutego - wyznał Maciej Cieślik, trener Pomorza.

Pomorze: Kotłowski (60 Piechota), Kleser (46 Kamil Ulanowski), Bobrowski (46 Siarnecki), Bukowski, Kłos (75 junior z rocznika 1995 Piotr Piasecki), Kozłowski, Roeske, Mariusz Mikołajczyk (46 Damian Mikołajczyk), Pytlak (46 Sawicki), Stasiak (46 Babatunde), Patyk (46 Formela).