Sparta Sycewice - GTS Czarna Dąbrówka 4:0. Wyniki klasy okręgowej i klasy A

Jarosław StencelZaktualizowano
W Pęplinie spotkały się zespoły Sparty Sycewice oraz beniaminka GTS Czarna Dąbrówka. Wysoko wygrał zespół Sparty, który już zwycięstwem w poprzedniej kolejce w Człuchowie potwierdził swoje czwartoligowe aspiracje.

Najpierw szansę na zdobycie gola mieli gospodarze, ale nie udało się jej wykorzystać. W rewanżu stuprocentową okazję zmarnował napastnik gości. Prowadzenie Sparta objęła w 10. minucie. Łukasz wykończył strzałem głową dośrodkowanie z boku boiska. W dalszym ciągu atakowali gospodarze. Kolejne gole padły w bardzo podobny sposób. Dwa razy trafił Damian Kopciński, otrzymując piłkę na lewej stronie boiska. Spartanin wbiegał w pole karne i strzałami w dolny długi róg pokonywał golkipera GTS. Chwilę potem Kopciński miał jeszcze jedną taką okazję, ale tym razem dobrze spisał się Konrad Dudkowski.

W 40. minucie po wyrzucie z autu główkował Rafał Bobrowski, ale obok bramki. Dobrą okazję po indywidualnej akcji wypracował sobie Dawid Wdowczyk, ale przegrał rywalizację z Maciejem Ziniewiczem. Do dośrodkowania doszedł też Paweł Duszkiewicz, ale główkował tuż obok słupka.

Po zmianie stron dobrą okazję wypracował Patryk Wolski, ale Wdowczyk ponownie wykazał się nieskutecznością, nie trafiając z 12 metrów w bramkę. W rewanżu przed szansą stanął Antoni Gulbiński, ale młodemu zawodnikowi nie udało się jej wykorzystać. Tuż po wejściu wyśmienitą okazję miał również Eryk Kosiński i przegrał rywalizację z bramkarzem z Czarnej Dąbrówki.

Następnie po akcji Rafała Bobrowskiego w słupek trafił Gulbiński. Później dośrodkowywał Klawikowski i też trafił w słupek. Wynik ustalił Michał Biernat po golu samobójczym. Dośrodkowywał Kosiński.

Sparta Sycewice - GTS Czarna Dąbrówka 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Skierka (10-głową), 2:0 Damian Kopciński (22), 3:0 Damian Kopciński (24), 4:0 Michał Biernat (85-samobójcza)

Sparta: Ziniewicz - S.Schulz, Michalak, Bobrowski, Giersz (61 Cudziło), Klawikowski, Budzyński, Budziński (46 Rzadkiewicz), Skierka (68 Kosiński), Kopciński (46 Bentkowski), Gulbiński.

GTS: Dudkowski - Zblewski, G.Lejk, Wdowczyk, Duszkiewicz, Ostrowski (88 Syldatk), Finster (63 D.Gralak), Biernat, Osowski, P.Wolski, Syrnyk.

Pozostałe wyniki 2. kolejki klasy okręgowej: Bytovia II Bytów - Anioły Garczegorze 0:3, Jantaria Pobłocie - Chrobry Charbrowo 3:1, Zawisza Borzytuchom - Echo Biesowice 5:0, MKS Debrzno - Start Miastko 2:2, Myśliwiec Tuchomie - Piast Człuchów 1:2, Sokół Wyczechy - Barton Barcino 8:1, Karol Pęplino - Kaszubia Studzienice 3:3.

Klasa A - grupa I

W pierwszej kolejce przed własną publicznością piłkarze KS Damnica pokonali zespół Garbarni Kępice aż 7:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Bartosz Jączyński w 4. minucie. Po kwadransie goście doprowadzili do wyrównania, a bramkę strzelił Rafał Grabowski. W 36. minucie trafił Paweł Kauch, by po kolejnych sześciu minutach znów wpisać się na listę strzelców. W 45. minucie do siatki trafił Krystian Wojciechowski. W 51. minucie po raz trzeci w tym meczu na listę strzelców wpisał się Kauch. Kolejnego gola dla gospodarzy strzelił w 78. minucie Michał Musiał, a tuż przed gwizdkiem arbitra kończącym mecz wynik ustalił Krzysztof Wiśniewski.

Inne wyniki: Słupia Charnowo - KS Włynkówko 1:4, Szansa Siemianice - Stal Jezierzyce 1:4, Unison Machowino - Błękitni Główczyce 2:2, Sokół Szczypkowice - Słupia Kobylnica 1:1, Rowokół Smołdzino - Polonez Bobrowniki 2:1, Wybrzeże Objazda - Pomorze Potęgowo 5:1.

Grupa II

Victoria Dąbrówka u siebie podejmowała Zenit Redkowice i wygrała 4:0, choć jeszcze do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Pierwszy na listę strzelców w 50. minucie wpisał się Robert Kuczkowski. Ten sam zawodnik ponownie do siatki trafił kwadrans później. Dwa gole padły jeszcze pod sam koniec spotkania. Najpierw strzelił bramkę Dawid Kiełpiński w 88. minucie, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Dawid Domaszk. W Lęborku rezerwy Pogoni grały ze Spartą Konarzyny i zremisowały 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy w 58. minucie uzyskał Tomasz Suska, a wyrównał w 72. minucie Patryk Wirkus.

Pozostałe wyniki: Grom Nakla - Czarni Czarne 3:3, Orkan Gostkowo - Leśnik Cewice 0:0, Skotawa Budowo - Brda Przechlewo 11:0, Magic Niezabyszewo - LKS Łebunia 1:4, Dolina Gałąźnia Wielka - Arkonia Pomysk Wielki 0:0

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.