MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian z wiedzy praktycznej i teoretycznej. Policyjni ratownicy rywalizują w Szkole Policji w Słupsku [ZDJĘCIA]

Wojciech Lesner
Policyjni ratownicy rywalizują w Szkole Policji w Słupsku
Policyjni ratownicy rywalizują w Szkole Policji w Słupsku Łukasz Capar
Najlepsi policyjni ratownicy z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) ze wszystkich garnizonów w Polsce spotkali się 5 czerwca w słupskiej Szkole Policji podczas finału IX. edycji Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. Zawody potrwają trzy dni.

Już po raz dziewiąty Szkoła Policji w Słupsku jest gospodarzem finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. W tym roku zmaganiom ratowników towarzyszą również specjalistyczne warsztaty.

Celem zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejna edycja zawodów ma także ugruntować wizerunek sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym. Doskonalenie takich umiejętności to jeden z elementów budowania zaufania obywateli do policjantów. Widoczne jest to szczególnie wtedy, gdy mass media nagłaśniają przypadki profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy przez policjantów – informują organizatorzy.

W zawodach udział biorą reprezentacje policyjnych ratowników ze wszystkich województw, realizujący zadania w służbie prewencyjnej i kryminalnej, którzy posiadają aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W trakcie rywalizacji rozgrywane są cztery konkurencje praktyczne oraz test wiedzy zawodowej obejmujący problematykę z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W drugim dniu zawodów odbędą się warsztaty pod hasłem „Ratownik w zintegrowanym systemie medycznym”. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi kwestie dotyczące psychologicznych aspektów udzielania pierwszej pomocy oraz omówienie aktualnych zagadnień i nowości w zakresie ratownictwa.

Puchar za zajęcie pierwszego miejsca ufundował Komendant Główny Policji, który objął również finałową rywalizację swoim patronatem i ufundował nagrody pieniężne dla trzech najlepszych patroli. Puchary za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca ufundował Komendant Szkoły Policji w Słupsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza