Srebro dla biegaczki Beaty Topki, brąz dla oszczepniczki Klaudii Regin

Najszybsze biegaczki na 5000 m. Od lewej: Beata Topka, Angelika Mach i Renata Pliś Fot. Talex Borysław Borzytuchom
Najlepsi krajowi lekkoatleci (dotyczy kobiet i mężczyzn) brali udział w 98. Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach. W trzydniowej imprezie wśród uczestników byli przedstawiciele klubów z naszego regionu. Szczególne powody do medalowej radości miały: ze srebra Beata Topka (Talex Borysław Borzytuchom) i z brązu Klaudia Regin (Jantar Ustka). Gratulujemy!

Beata Topka rywalizowała w dwóch konkurencjach. 23-letnia biegaczka Taleksu Borysław Borzytuchom zdobyła srebrny medal na dystansie 5000 m. Na mecie miała czas15.59,58 min. Od podopiecznej trenera Jarosława Ścigały tylko szybsza okazała się Angelika Mach (AZS UMCS Lublin). Zwyciężczyni i jednocześnie złota medalistka uzyskała wynik 15.57,99 min (to jej nowy rekord życiowy). Brąz wywalczyła Renata Pliś (Maraton Świnoujście) - 16.05.21 min. Dla tej 37-letniej zawodniczki był to ostatni bieg w karierze i na mecie z rąk wiceprezesa PZLA Zbigniewa Polakowskiego odebrała bukiet kwiatów. B. Topka biegała jeszcze na 1500 m. W tej rywalizacji zajęła czwarte miejsce z czasem 4.31,31 min. Na podium stanęły: 1. Sofia Ennaoui (AZS UMCS) - 4.30,22 min, 2. Eliza Megger (LKS Pszczyna) - 4.30,98 min, 3. Aleksandra Płocińska (Kondycja Piaseczno) - 4.31,25 min.

Miejsca i czasy innych zawodniczek Taleksu Borysław, które startowały w biegu na 3000 m z przeszkodami: 7. Regina Piechowska - 10.30,68 min (nowa życiówka), 10. Katarzyna Główczewska - 10.52,69 min.

Równych sobie nie miała w rzucie oszczepem kobiet Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki), aktualna wicemistrzyni igrzysk olimpijskich z Tokio. Ta 26-letnia oszczepniczka wygrała konkurs z odległością 57.53 m. Druga była Karolina Bołdysz (AZS AWFiS Gdańsk) - 55.23 m. Przynależność do ścisłej czołówki krajowej potwierdziła Klaudia Regin (rocznik 1997). Oszczepniczka Jantara Ustka najlepszy rezultat miała w szóstej serii 53.87 m. Ta odległość zapewniła jej brązowy medal. Szkoleniowcem brązowej medalistki jest Henryk Michalski. Męską rywalizację oszczepników rozstrzygnął na swoją korzyść Marcin Krukowski. Zawodnik Warszawianki uzyskał odległość 80.44 m i ona zapewniła złoto. Słabiej spisał się 32-letni Dawid Kościów. Oszczepnik usteckiego Jantara zajął dziesiąte miejsce z wynikiem 64.84 m.

Honoru Ekonomika Maratończyka Lębork bronił Adam Głogowski. Lęborski biegacz finiszował jako dziewiąty na 5000 m. Jego czas wyniósł 14.38,12 min. Wygrał Patryk Kozłowski (RLTL Optima Radom) - 14.20,31 min.

Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk reprezentowana była tylko w skoku wzwyż. W stawce mężczyzn Kewin Małek był siódmy, a Jakub Nielub - dziewiąty. Obaj słupszczanie pokonali poprzeczkę na wysokości 202 cm. Mistrzem Polski został Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) - 221 cm. Na siódmej pozycji ex aequo z Małkiem uplasował się Adrian Kordoński (Fenix Słupsk) - 202 cm.
W gronie kobiet słupska skoczkini Hanna Grabowska była dziewiąta - 173 cm. Triumfowała Wiktoria Miąso (Resovia Rzeszów) - 186 cm.