Srebro Tomasza Błońskiego na Węgrzech

Redakcja
Błoński na drugim stopniu podium w Gyor.
Tomasz Błoński, judoka Gryfa-3 Słupsk, wywalczył drugą pozycję w IV Pucharze Świata Młodzików. W Gyor na Węgrzech startowało ponad trzystu judoków z dziesięciu krajów (Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Polska, Słowacja, Rumunia, Ukraina, Niemcy, Austria i Węgry).

Tomasz Błoński to uczeń Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Walczył w kategorii wagowej do 45 kg, uczestniczyło w niej 34 zawodników. Tomek stoczył 5 walk, cztery wygrał. W finale uległ zawodnikowi gospodarzy Andrasowi Maitisowi.

Blisko zdobycia brązowego medalu był najlżejszy z piątki startujących reprezentantów Gryfa-3 Maciej Młyński (uczeń SP nr 4) do 36 kg. Przegrał walkę o trzecie miejsce zajmując ostatecznie piątą pozycję.
Dużo walk, bo aż pięć (trzy wygrał i dwie przegrał) miał również Patryk Kastner (uczeń Gimnazjum w Redzikowie). Zajął siódmą lokatę do 50 kg. W tej wadze startowało 29 zawodników. O tym, że Patryk odpada z dalszej rywalizacji, zadecydowało wskazanie sędziów już w dogrywce.

Pozostali dwaj zawodnicy Gryfa-3 Słupsk startujący na Węgrzech zajęli dalsze miejsca. Paweł Granicki w wadze do 40 kg (jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku) był dziewiąty. Stoczył trzy walki (jedną wygrał i dwie przegrał). Jakub Siedlikowski występujący w wadze do 50 kg (Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku) odpadł w walkach eliminacyjnych.

- Start judoków Gryfa-3 w tak prestiżowym międzynarodowym turnieju uważam za bardzo udany. Na pewno doświadczenie, jakie zdobyli zaowocuje następnymi medalami w przyszłym roku - skomentowała wyjazd Irena Waszkinel, trenerka słupskich judoków.

Powołanie dla Romana

Roman Błoński, reprezentant Gryfa-3 Słupsk w wadze do 81 kg, został powołany na listę rezerwową kadry Polski juniorów. Ma on walczyć w Pucharze Europy juniorów do lat 20. Zawody odbędą się w dniach 23 - 24 lipca w Cetniewie.