Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci zarządzania WHSZ otrzymają dyplom Akademii Pomorskiej

olo
Piotr Müller (z lewej) i prof. Roman Drozd na konferencji prasowej zorganizowanej na Akademii Pomorskiej.
Piotr Müller (z lewej) i prof. Roman Drozd na konferencji prasowej zorganizowanej na Akademii Pomorskiej. olo
Z początkiem października Akademia Pomorska uzyska uprawnienia do prowadzenia kierunku zarządzanie na profilu praktycznym - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, zorganizowanej w Akademii Pomorskiej, Piotr Müller doradca Jarosława Gowina ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Decyzja ministra oznacza, że studenci konsolidowanej z Akademią Pomorską Wyższą Hanzeatycką Szkołą Zarządzania będą mogli bez problemu kontynuować studia w Słupsku. Był to kluczowy warunek do uzyskania zgody na połączenie obu uczelni. Wniosek złożony dwa miesiące temu przez prof. Romana Drozda, rektora AP, rozpatrzono więc w przyspieszonym tempie. Był lepiej przygotowany od poprzedniego. Jak zaznaczył Piotr Müller był lepiej przygotowany. Zyskał też pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Czytaj także: Starosta słupski: Jedynie połączenie WHSZ z AP w Słupsku gwarantuje podniesienie oferty edukacyjnej

Na konferencję nie zaproszono dr inż. Moniki Zajkowskiej, która formalnie jest jeszcze rektorem istniejącej WHSZ. Uczelnia jest w trakcie likwidacji.

- Dla studentów, którzy będą na drugim i trzecim roku umożliwimy kontynuację studiów na specjalnościach, które już wybrali - poinformował prof. Roman Drozd. - Dokonamy też naboru na pierwszy rok zarządzania na te same specjalności lub inne. To już kwestia Akademii Pomorskiej.

Czytaj także: Rada Nadzorcza PARR za konsolidacją WHSZ z Akademią Pomorską

Dla około 200 żaków z WHSZ niewiele się zmieni. Zajęcia w dalszym ciągu mają odbywać się w budynku należącym jeszcze do tej uczelni. Nie wykluczone, że prowadzić je będą ci sami wykładowcy. Mogą oni zostać przejęci przez państwową uczelnię w drodze konkursu. Razem z pracownikami administracji to około 20 osób. Finalnie jednak ich dyplom z zarządzania sygnowany będzie przez AP. Chyba, że zdecydują się kontynuować naukę poza Słupskiem.

Dodajmy, że prawo w Polsce nie zezwala na łączenie publicznych uczelni z prywatnymi. Umożliwiając przejście studentów z WHSZ do AP zgodzono się na likwidację tej pierwszej. Teraz z likwidatorem majątku po WHSZ czyli o budynku, księgozbiorze i działkach rozmawiać będą przedstawiciele AP. Majątek WHSZ wyceniano na około 9 mln zł.

Przeczytaj inne artykuły na gp24.pl:

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza