Sukcesy młodych piłkarzy z Sycewic w Gdańsku (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Sukcesy młodych piłkarzy z Sycewic w Gdańsku
Sukcesy młodych piłkarzy z Sycewic w Gdańsku Sparta Sycewice
W ostatni weekend młodzi piłkarze UKS,, SPARTA" Sycewice urodzeni w 2015 roku wygrali w Turnieju,,Bokaro Cup" w Gdańsku. Drużyna z rocznika 2014 w swojej kategorii wiekowej zajęła najniższe miejsce na podium.

- W zawodach startowały drużyny z całego. Pomorza, od Elbląga aż po województwo zachodniopomorskie, które reprezentowała ,,Pogoń" Szczecin - mówi trener młodych Spartan, Ryszard Hendryk.

Sycewiczanie po bardzo dobrej grze wygrali wszystkie swoje mecze i zajęli pierwsze miejsce. W finale pokonali Lechię Gdańsk (II miejsce w turnieju) na trzecim zaś uplasowała się Olimpia Elbląg.

Skład drużyny Borys Laszkiewicz bramkarz Marcel Lemcio, Filip Bielenda, Tito Ignatowicz, Natan Kubicki, Aleksander Smołuch, Mikołaj Boratyński, Ksawery Kardaś, Filip Kowalczyk, Ignacy Panek Trener Ryszard Hendryk.

Bardzo dobrze spisali się również Spartanie urodzeni w 2014 roku. W niedzielnych zawodach w Gdańsku zajęli trzecie miejsce
w Turnieju Granit Cup. W zawodach startowało 14 drużyn. Młodzi piłkarze z Sycewic rozegrali 10 spotkań w systemie gry 6 zawodników w polu gry plus bramkarz. Nie udało nam się rozstrzygnąć na swoją korzyść spotkań z ,,Gedania" Gdańsk (remis 1:1) , która zajęła pierwsze miejsce oraz z ,,Lechią" Gdańsk (przegrana 1:2), która w ostatecznej klasyfikacji zajęła II lokatę.

Piłkarz UKS Sparta Sycewice Piotr "Pele" Gąbarczyk został Królem Strzelców turnieju, zaś Tito Ignatowicz wybrany został najlepszym zawodnikiem drużyny. Chciałbym podziękować rodzicom za pomoc w organizacji i miłą atmosferę w czasie całego pobytu na Turnieju w Gdańsku - powiedział po zawodach trener Ryszard Hendryk.

Drużyna Sparty, która reprezentowała Gminę Kobylnica zagrała w składzie: Jakub Goszcz bramkarz, Tomasz Zwolan, Nikodem Tomkowicz, Olaf Laszkiewicz, Piotr Gąbarczyk, Tito Ignatowicz, Natan Kubicki, Marcel Lemcio, Filip Bielenda, Krzesimir Kardaś, Borys Laszkiewicz. Trener Ryszard Hendryk