Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świnoujście: Handlowcy czekają na klientów

Joanna Maraszek [email protected] 91 481 33 34
Świnoujście: Handlowcy czekają na klientówTargowisko czynne jest od poniedziałku do soboty włącznie w godzinach od godziny 8 do 17.
Świnoujście: Handlowcy czekają na klientówTargowisko czynne jest od poniedziałku do soboty włącznie w godzinach od godziny 8 do 17. Fot. Joanna Maraszek
Obiekt już działa ale oficjalne otwarcie nowego Targowiska Miejskiego przy ulicy Kołłątaja nastąpi 16 stycznia. Całkowita powierzchnia handlowa wynosi niemal dwa tysiące metrów kwadratowych.

Miejsce częściowo funkcjonuje już od 2 stycznia, ale w pełni żyć będzie od czwartku. Wielkie otwarcie rozpoczyna się o godzinie 12.
Organizatorami spotkania z mieszkańcami są sami handlowcy, którzy mają tam swoje stanowiska.

- Targowisko powoli się rozkręca, przychodzi do nas coraz więcej osób. Nasi stali klienci już nas odnaleźli w nowym miejscu. Liczymy, że z każdym dniem coraz więcej nowych osób będzie nas odwiedzać - mówią handlujący.

- Pytam wielu klientów, jak im się podoba nowe targowisko - dodaje pani prowadząca stoisko z odzieżą. - Wszyscy chwalą. Mówią, że nawet trudno porównywać z tym, co było poprzednio. No i dobrze, że jest parking, którego tak brakowało w poprzednim miejscu.

Nowe targowisko oficjalnie nosi nazwę "Zielony Rynek. Pod Zegarem". Została wybrana - spośród około 60 nadesłanych przez mieszkańców - w konkursie.

- Na targowisku są w sumie 74 stoiska. Część z nich zostało na siedem lat bezprzetargowo wydzierżawionych osobom, które handlowały na poprzednim miejskim targowisku przy ulicy Grunwaldzkiej. W tym przypadku miesięczny koszt dzierżawy wynosi 46 złotych za 1 metr kwadratowy - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - Kolejne zostały wydzierżawione pozostałym chętnym. W drodze przetargu ustalono miesięczną stawkę dzierżawy na 47 złotych za 1 metr kwadratowy. W sumie do tej pory wydzierżawione zostały 53 stoiska.

Do budowy nowego targowiska doszło dzięki konsultacjom społecznym przeprowadzonym w 2011 roku. Wtedy około dwa tysiące mieszkańców i przedsiębiorców stwierdziło, że warto zainwestować w nowe stanowiska dla handlujących.

W projektowaniu targowiska brali udział przedsiębiorcy handlujący na nim. Miejsce postawiła firma Remont. Koszt budowy to około 4,1 mln złotych brutto. W 75 procentach inwestycja jest finansowana z funduszu Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

- Pawilony są zadaszone, oddzielone od siebie utwardzonymi alejkami z dojazdem do poszczególnych lokali - informuje Karelus. - Jest parking dla klientów z miejscami dla kierowców niepełnosprawnych. Poza tym ogólnodostępne sanitariaty, w tym również dla niepełnosprawnych.

Poza tym, handlujący mają dostęp do energii elektrycznej, bieżącej wody, jest kanalizacja sanitarna i deszczowa, a całe targowisko jest monitorowane. 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza