Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła w Bierkowie w akcji „Z Energą na Księżyc” [zdjęcia]

oprac. Wojciech Frelichowski
Podsumowanie projektu „Z Energą na Księżyc” w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie.
Podsumowanie projektu „Z Energą na Księżyc” w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie. Łukasz Capar
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie uczestniczyli w ekologicznym projekcie „Z Energą na Księżyc”. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczniów i mieszkańców regionu na problem spalania śmieci w piecach i wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie i środowisko, a także konieczność segregacji odpadów.

Pogarszanie się stanu środowiska stanowi jeden z poważniejszych problemów z jakimi musi zmierzyć się współczesny człowiek. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej im. W.Witosa w Bierkowie, która nosi miano Eko-Szkoły po raz kolejny wkroczyli do akcji .
Uczniowie opracowali projekt , którego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego regionu, zwrócenie uwagi na problem spalania śmieci w piecach i wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie i środowisko, a także konieczność segregacji odpadów co zmniejszy ich ilość i spowoduje likwidację dzikich wysypisk śmieci.

Jak wskazują uczestnicy akcji, projekt ekologiczny „Z Energą na Księżyc” ma uświadomić nam jak ważna jest czysta Ziemia , jakie skutki przynosi ocieplenie klimatu, co go powoduje i jak go zatrzymać, by nie trzeba było szukać dla nas ludzi innych miejsc do życia w Kosmosie. Bo przecież zmiany klimatyczne mogą oznaczać koniec życia dla naszej planety. W tym celu wykorzystany został teleskop. Uczniowie odpowiedzieli na pytanie czy byłoby możliwe życie na Księżycu i na jakie przeszkody napotkałby człowiek gdyby chciał tam zamieszkać.

- Zbudowaliśmy elementy bazy księżycowej z klocków Lego, rakietę kosmiczną i łazika księżycowego. Przy pomocy dronów wykonaliśmy symulację lotu statku powietrznego i lądowania na Księżycu. Byliśmy operatorami zaawansowanej technologii kontroli lotu. iPady posłużyły nam do nauki programowania i sterowania obiektami latającymi. W ramach konkursu wykonaliśmy strój astronauty z materiałów recyklingowych. Wykonaliśmy również zdjęcia Księżyca, które wzięły udział w konkursie pt. „Księżyc w obiektywie” – informuje Katarzyna Lończyk, nauczycielka geografii w Szkole Podstawowej w Bierkowie, która obok Krzysztofa Plebanka, dyrektora szkoły oraz Piotra Ceranowskiego, nauczyciela informatyki, była jednym z liderów projektu.

Uczniowie narysowała serię plakatów pod hasłem „Nasza Ziemia – Nasz Dom, Nie truj- Nie śmieć”, które zostały wyeksponowane na terenie szkoły. Przygotowano także ulotki o zasadach segregacji odpadów i zgubnych skutkach palenia śmieci w piecach. Ulotki zostały przekazane rodzicom, w sklepach i bibliotekach regionu. Ponadto napisano List Otwarty do władz i mieszkańców Gminy Słupsk oraz Rady do Spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych w Warszawie pt.” Stop Paleniu Śmieci.

W celu pokazania działań recyklingowych odbyła się wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza