Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna paczka połączyła biednych i bogatych

Sylwia Lis
Wolontariusze dotarli do 17684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Wśród nich znalazło się 25 rodzin z terenu powiatu lęborskiego.
Wolontariusze dotarli do 17684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Wśród nich znalazło się 25 rodzin z terenu powiatu lęborskiego. Zdjęcie poglądowe
25 rodzin otrzymało w tym roku pomoc w ramach projektu "Szlachetna paczka".

W całej Polsce odbył się finał "Szlachetnej paczki". Wolontariusze dotarli do 17684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Wśród nich znalazło się 25 rodzin z terenu powiatu lęborskiego. Otrzymały bardzo dużo paczek, w których znalazły się rzeczy wymienione w najważniejszych potrzebach. Było także wiele prezentów, o które rodziny nie prosiła, ale darczyńcy sami zdecydowali się je zakupić.

- Widać, że mieszkańcy powiatu lęborskiego chętnie włączają się w tego typu akcje - wszystkie rodziny z terenu bardzo szybko znalazły darczyńców. Darczyńcy pomogli nie tylko rodzinom wielodzietnym, ale również osobom chorym, samotnym i starszym. Nic tak nie cieszy, jak widok zadowolonych dzieci, które cieszą się z nowych kredek czy czekolady. Dzięki pomocy darczyńców wiele rodzin uwierzyło w to, że nie są pozostawione same sobie. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich ogromny impuls do podjęcia dalszych działań.

Może się zdarzyć, że rodzina, która w tym roku potrzebowała pomocy, za rok zostanie darczyńcą - mówi Dominik Makurat, koordynator ds. promocji projektu "Szlachetna paczka" w woj. pomorskim.

W tym roku w całej Polsce paczki przygotowywało ponad 530 tysięcy osób. W sumie szlachetna paczka zjednoczyła 617 tysięcy ludzi: rodzin, darczyńców, wolontariuszy. To dwa razy więcej niż w poprzednim roku.

- W całej Polsce paczki otrzymało ponad 17500 rodzin, kiedy rok temu włączonych było do programu około 13000 rodzin. W przyszłym roku chcemy przygotować jeszcze więcej paczek. Każdy może w tym pomóc.

Bez pomocy finansowej może się to jednak nie udać- mówi Dominik Makurat. - Zachęcamy do wysyłania SMS-ów o treści PACZKA na numer 75465, a także do wpłat darowizn na konto Stowarzyszenia Wiosna i przekazywania swojego jednego procenta na rzecz "Szlachetnej paczki".

"Szlachetna paczka" była organizowana po raz 13. W pierwszej edycji grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowana przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia Wiosna) obdarowała 30 ubogich rodzin. W tym roku projekt organizowany był w 507 miejscach w całej Polsce. Swoją paczkę po raz kolejny przygotowała para prezydencka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza