Trafił osiem "trójek"

Redakcja
Onyks Pyra Poznań - Orzeł Białogard 98:80 (16:14, 24:21, 33:22, 25:23)

Koszykarze Orła na drugoligowy mecz do Poznania pojechali bez trzech podstawowych zawodników, Andrzeja Kirejczyka, Piotra Kondraciuka i Marka Korgiela. Chociaż przegrali różnicą 18 pkt. walczyli ambitnie prowadząc wyrównaną grę w trzech kwartach. Białogardzki zespół słabiej zagrał w trzeciej kwarcie i to zadecydowało o rozmiarach porażki. Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentował się Mariusz Widz, który po raz pierwszy pojawił się na parkiecie po przerwie spowodowanej kontuzją. Aż osiem razy zawodnik Orła trafi zza linii 6,25 m., a spotkanie rozpoczęło się właśnie od jego "trójki". Przez dwie kwarty mecz był wyrównany. Na początku trzeciej kwarty po szóstym celnym rzucie Widza za trzy punkty goście przegrywali tylko 42:46. Jednak wtedy gospodarze w ciągu trzech kolejnych minut zdobyli z rzędu dziesięć punktów i na tablicy widniał rezultat 56:42 na ich korzyść. Później do końca spotkania trwała już walka kosz za kosz.

Wyniki spotkań o miejsca 1-4:

Polpak Świecie - Basket Kwidzyn 89:74, Astoria Bydgoszcz - Viking Rumia 89:69.

Tabela:

1. Astoria 20 40 1705-1286
2. Basket 20 33 1579-1418
3. Polpak 20 31 1599-1454
4. Viking 20 31 1571-1480

Wyniki spotkań o miejsca 5-8:

Onyks Pyra Poznań - Orzeł Białogard 98:80, SK MAG RYS Zgierz - AZS Szczecin 87:60.