MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Estakada robi wrażenie [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
Prace przy budowie estakady na obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Prace przy budowie estakady na obwodnicy Koszalina i Sianowa. GDDKiA/Radosław Brzostek
W naszym regionie trwają intensywne prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Konstrukcja północnej nitki estakady jest już gotowa.

- Konstrukcja północnej nitki estakady ES-119 na obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 jest gotowa, trwają prace wykończeniowe. Niewiele już brakuje do domknięcia nitki południowej. Trwają również prace drogowe - nawierzchnie, montaż barier i siatek oraz inne wykończenia - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Kiedy pierwsza nitka estakady zostanie oddana do ruchu? Najprawdopodobniej będzie to w styczniu lub lutym 2024 roku. Całość obwodnicy Koszalina i Sianowa ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Przypomnijmy, obwodnica Koszalina i Sianowa miała być pierwszym, oddanym do użytku, odcinkiem nowej trasy S6 w naszym regionie. Poprzedni wykonawca tej trasy natknął się podczas prac na wyjątkowo trudne warunki geologiczne, nieprzewidziane w pierwotnym planie i pozwoleniu na budowę.

Między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Konieczne były zmiany w projekcie i - co się z tym wiązało - zmiany w finansowaniu. Te były tak duże, że poprzedni wykonawca zrezygnował z dokończenia budowy. Zdecydowano się więc na nowy przetarg i zupełnie nowy projekt.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Estakada robi wrażenie [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza