Tydzień Badań na Dzień Diagnosty

Materiał informacyjny - PURE CLINICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
W minioną sobotę obchodzono Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Laboratorium diagnostyczne Pure Clinical Lab Network informuje o akcji: Tydzień Badań Pure Clinical Lab Network.

W akcji chodzi o edukację i profilaktykę – podkreśla Izabela Lewandowska, kierująca nowym laboratorium przy ul. Mochnackiego w Słupsku.

Akcja pod hasłem „Tydzień Badań Pure Clinical Lab Network" w praktyce oznacza, że codziennie, aż do 2 czerwca, pięć pierwszych osób przez pięć kolejnych dni może wykonać badania przesiewowe na boreliozę, mozna wykonać też badania na Helicobacter pylori, Giardia lambia i pasożyty.

Jak podkreślają przedstawiciele laboratorium, proponowane badania to testy, które warto wykonać przed rozpoczęciem wakacji, aby wejść w sezon letni bez obaw i dylematów dotyczących stanu zdrowia swojego lub najbliższych.

Szczególnie z boreliozą jest teraz problem. Niepozorny kleszcz potrafi wyrządzić naprawdę sporo szkód w naszym organizmie, a wczesna i sprawna diagnoza mogą pomóc tego uniknąć – tłumaczy Izabela Lewandowska.

Przypomnijmy, że borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do rodzaju Borrelia. Zakażenie człowieka następuje po ukłuciu i żerowaniu kleszcza w skórze, a wczesne objawy choroby obejmują powstanie charakterystycznego rumienia. Niestety, rumień to tylko jeden z objawów boreliozy i występuje u zaledwie 30 procent chorych. Wielu pacjentów tygodniami, a nawet miesiącami zmaga się z szeregiem różnorodnych objawów takich jak problemy z regeneracją, zaburzenia koncentracji, bóle mięśni czy bóle kostno-stawowe, nie znając przyczyny towarzyszącego im dyskomfortu. Efekt jest taki, że mnóstwo osób nawet nie wie, że krętki Borrelia sieją spustoszenie w jego organizmie, upośledzając kolejne układy. Jedyny sposób na weryfikację to testy diagnostyczne na obecność przeciwciał.

Więcej na temat akcji i projektów realizowanych przez Pure Clinical Lab Network na stronie internetowej laboratorium: https://purecln.com/kontakt/

Kontakt: Słupsk, ul. Mochnackiego 2; tel. 506 980 178

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie