Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie usteckiej "trójki" na straży wody. Wizyta w Turcji w ramach programu Erasmus+

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Wizyta uczniów usteckiej "trójki" w Turcji
Wizyta uczniów usteckiej "trójki" w Turcji Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce
W drugiej połowie marca w ramach projektu "Water Saviours" programu Erasmus+ grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce odwiedziła Turcję. Uczestnicy projektu poznali problematykę zanieczyszczenia wody oraz jego wpływu na ludzi oraz zwierzęta.

Podczas wizyty w Turcji uczestnicy projektu "Water Saviours" odwiedzili miejsca związane z problematyką ochrony wody.
- W Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Kâtip Çelebi mogliśmy podziwiać bogatą ekspozycję różnych gatunków morskich stworzeń, by następnie wziąć udział w safari w Delcie Gediz, która słynie z żyjących tam stad flamingów i pelikanów - relacjonuje Katarzyna Kostrubiec, koordynator projektu w Szkole Podstawowej nr 3 w Ustce. - Ważnym punktem programu była wizyta w oczyszczalni ścieków, gdzie przy użyciu nowoczesnych technologii przekształca się wodę zanieczyszczoną w wodę pitną. Wizyta w starożytnym mieście Efez, Muzeum Historycznym w Izmirze oraz spacer po jednym z najstarszych bazarów w Turcji to niezwykle atrakcyjny sposób, by poznać historię, kulturę, smaki i zapachy tego kraju.

Wyjazd do Turcji była także okazją do podszlifowania języka angielskiego.
- Szkoła w Izmirze przyjęła nas bardzo gościnnie, mogliśmy poznać tureckie zwyczaje, tańce, potrawy oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych. Mieszkając w tureckich rodzinach, uczniowie mogli nie tylko przekonać się, jak wygląda codzienne życie mieszkańców Izmiru, ale też wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyczny sposób - podsumowuje wyjazd Elżbieta Mey-Wysocka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce.

Projekt realizowany jest od 1 września 2023 roku do 31 sierpnia 2025 roku. Jego celem jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie wpływu zmian klimatycznych na życie nad akwenami wodnymi poprzez poznanie skutków zanieczyszczenia wody oraz sposobów jego ograniczenia. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 10-14 lat. W skład krajów partnerskich wchodzą Finlandia, Polska oraz Turcja. Uczniowie z Finlandii i Turcji odwiedzą Ustkę w październiku 2024 roku, a wiosną 2025 roku młodzież wraz z opiekunami z Polski i Turcji pojedzie do Finlandii.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza