Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ulice Kniaziewicza i Małachowskiego w Słupsku czeka szybka modernizacja [ZDJĘCIA]

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
W piątek zostały zawarte umowy na sfinansowanie przebudowy ulic Małachowskiego i Kniaziewicza. Miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Obie ulice muszą zostać zmodernizowane do kwietnia 2021 roku.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie na poziomie 50 procent wydatków kwalifikowalnych - informuje Monika Rapacewicz, rzeczniczka słupskiego urzędu miejskiego. - Co ważne przebudowy obu dróg powinny zostać wykonane w terminie do kwietnia 2021 r. Warto również podkreślić, że dla obu inwestycji miasto posiada już wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia.

Przebudowa ulicy Małachowskiego pochłonie 2,45 mln zł, Kniaziewicza - 2,75 mln zł.

To będą dwie kolejne inwestycje w Słupsku finansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Z edycji 2019 miasto uzyskało wsparcie na przebudowę ulic Piłsudskiego i Zaborowskiej oraz budowę ul. Legionów Polskich. Łączne uzyskanie wsparcie ze środków budżetu państwa w obu edycjach sięgnęła już ponad 8,3 mln zł.

Dla mieszkańców ważne jest, co wejdzie w zakres przebudowy. Zakres planowanych prac na ulicy Małachowskiego przewiduje wymianę nawierzchni jezdni wraz z jej podbudową, przebudowanie skrzyżowania z drogami obsługującymi sąsiednie kwartały, powstanie nowej sieci kanalizacji deszczowej. Od podstaw wybudowane zostaną obustronne chodniki, zniesione zostaną bariery architektoniczne, utrudniające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. W pasie drogowym naprzemiennie, obustronnie zostaną wydzielone miejsca parkingowe, odtworzone zostaną pasy zieleni oddzielające ciągi piesze od jezdni. Wymienione także zostanie oznakowanie pionowe i poziome.

Zakres robót budowlanych na ul. Kniaziewicza obejmie: przebudowę na całej długości ulicy konstrukcji jezdni w celu uzyskania parametrów wymaganych dla obciążenia 100kN. Istniejące nawierzchnie będą rozebrane, a nawierzchnia zostanie dowiązana do istniejącej nawierzchni bitumicznej ul. Gdańskiej (dawniej DK6) i ul. Bohaterów Westerplatte (DW210).

Zakres robót - oprócz budowy jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego przewiduje także przebudowę zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej, budowę ścieżki rowerowej/ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, budowę i przebudowę chodników. Zmodernizowane zostaną dwa przejścia dla pieszych, powstanie też jedno dodatkowe przy przebudowywanych dwóch skrzyżowaniach w pobliżu marketów.

ZOBACZ TAKŻE: Metoda na nogę. Tak łatają dziury tylko w Słupsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza