Urlep zadowolony z gry w defensywie

Rafał Szymański
Andrej Urlep.
Andrej Urlep. Łukasz Capar
Wygrana ze Śląskiem Wrocław (84:66) dała Enerdze Czarnym oddech przed walką o miejsce w szóstce.

Śląsk Wrocław miał duże ambicje Słupsku. Szybko zostały zredukowane. Najpierw na rozgrzewce kontuzji doznał center Paul Miller, potem marzenia o zwycięstwie wybili wrocławianom zawodnicy Energi Czarnych.

- Mecz nam się źle ułożył. Ta pierwsza kwarta była determinująca. Nie mogliśmy pozwolić Czarnym biegać i zdobywać łatwo punkty. Gospodarze załapali pewność siebie i grało im się lżej. Potem wróciliśmy do meczu, ale znów popełniliśmy błędy w ataku, łatwe rzuty. Trochę byliśmy za gorący w tym momencie. Zamiast zagrać dłuższe akcje pod kosz, po kolejnych nieudanych zagraniach Energa Czarni nas rozbijała. W niektórych momentach byliśmy bezradni - mówił po spotkaniu Jerzy Chudeusz, szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Podobne wrażenia miał Danny Gibson, rozgrywający Śląska. - To był bardzo twardy mecz, Gryfia jest trudnym terenem do gry. W trzeciej kwarcie grało nam się dobrze, ale popełniliśmy kilka strat, oddaliśmy niepotrzebnie kilka rzutów. To spowodowało, że znów gospodarze złapali wiatr w żagle, a im nie można było pozwolić na rozbujanie się - komentował rozgrywający gości.

Zadowolony z gry swoich zawodników był Andrej Urlep, szkoleniowiec Energi Czarnych. - Po paru meczach jestem zadowolony z tego, jak zagraliśmy w obronie. Duża zasługa w tym Taylora. On gra to, czego sobie życzymy. Oprócz paru strat zagraliśmy dobrze w ataku. To nam dało ważne zwycięstwo - podsumowywał spotkanie Urlep.