W ekstraklasie kobiet Słupia - AZS AWFiS Gdańsk 30:30

Anita Unijat ( z piłką) na 10 sekund przed końcem zdobyła wyrównującą bramkę.
Anita Unijat ( z piłką) na 10 sekund przed końcem zdobyła wyrównującą bramkę. Fot. Krzysztof Tomasik
Remis na początek drugiej rundy jest nadzieją na lepszą i skuteczniejszą grę słupszczanek w ekstraklasie.

Do upadłego walczono w Gryfii. Niedzielne spotkanie szczególnie ważne było dla słupszczanek, których zadaniem jest utrzymanie się w ekstraklasie. Od pierwszych minut toczył się zażarty bój. Rywalizacja odbywała się gol za gol. Bardzo często notowano remisy. W 17. minucie było 7:7. Fantastycznie w słupskiej bramce spisywała się Iwona Łoś, która w sumie przez 60 minut miała 26 udanych interwencji. Bramkarka Słupi broniła rewelacyjnie i była bohaterką meczu. Dzielnie dotrzymywały jej kroku Anita Unijat, która po kontuzji barku chciała koniecznie grać i wystąpiła na własną prośbę oraz Anna Pniewska będąca na fali i doskonale dysponowana rzutowo, bo w pierwszej połowie zdobyła 6 bramek. Największą stratę słupska drużyna miała w 25. minucie, gdy przegrywała 9:13, ale szaleńczy zryw pozwolił jej doprowadzić do remisu po 15. Po przerwie poziom adrenaliny również był wysoki. Od stanu 19:19 Słupia straciła nieco dystans i przegrywała 22:24, 23:26. Końcówka była rewelacyjna w wykonaniu podopiecznych Adama Fedorowicza, które rzutem na taśmę, a konkretnie na 10 sekund przed ostatnią syreną doprowadziły do wyniku remisowego 30:30. Poziom spotkania mógł zadowolić sympatyków szczypiorniaka. Z obu stron było bardzo dużo waleczności, a ostateczny rezultat jest sprawiedliwy. d

Słupia Słupsk - AZS AWFiS Gdańsk 30:30 (15:15)

Dla słupskiego zespołu gole zdobyły: Anita Unijat - 11, Anna Pniewska - 9, Agnieszka Łazańska-Korewo - 4, Paulina Muchocka - 3, Adriana Szabała - 1, Karolina Szczukowska - 1, Agnieszka Marciuch - 1. W polu grała jeszcze Monika Podolak. Nie zdobyła gola. W bramce występowała Iwona Łoś.

Inne rezultaty meczów w 12. kolejce: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Lublin - Interferie Zagłębie Lubin 29:26 (9:12), Zgoda Ruda Śląska - Carlos-Astol Jelenia Góra 29:32 (15:15), Piotrcovia - AZS Akademii Wychowania Fizycznego Warszawa 40:24 (17:14), AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 26:24 (15:10), Start Elbląg - Łączpol Gdynia 26:33 (13:18).