Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W powiecie lęborskim z drona namierzono nielegalny demontaż pojazdów

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Zdjęcie z drona przedstawiające wykryty punkt nielegalnego demontażu pojazdów.
Zdjęcie z drona przedstawiające wykryty punkt nielegalnego demontażu pojazdów. WIOŚ Gdańsk
Na terenie powiatu lęborskiego inspektorzy słupskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku wykryli punkt nielegalnego demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Punkt namierzyli z wykorzystaniem drona.

Miejsce nielegalnego prowadzenia demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji wykryli inspektorzy Działu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Delegatury WIOŚ w Słupsku.

Jak informuje WIOŚ, nielegalna działalność była prowadzona w powiecie leborskim na terenie ustronnie położonej działki ogrodzonej płotem uniemożliwiającym wgląd do wnętrza posesji.

Na miejscu stwierdzono obecność kilkunastu pojazdów, będących na różnym etapie demontażu. Na zewnątrz obiektów ustawione były pojemniki i kontenery metalowe wypełnione częściami po zdemontowanych pojazdach. Wewnątrz pomieszczeń znajdowało się szereg narzędzi i urządzeń służących do demontażu oraz setki części i elementów wyposażenia. Nagromadzona ilość części oraz podzespołów wskazuje na długotrwający proceder o większej skali niż kilkanaście pojazdów.

Zgodnie z przepisami o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, prowadzenie działalności polegającej na demontażu pojazdów poza stacją demontażu zagrożone jest administracyjną karą pieniężną od 15 000 zł do 500 000 zł.

Przypomnijmy, że niedawno za nielegalny demontaż pojazdów WIOŚ nałożył karę 100 tys. Zł na mieszkańca powiatu bytowskiego. Jego działalność została również wykryta za pomocą drona.

Część z pojazdów nie posiadała osprzętów silników, ani samych silników. Ponadto na kontrolowanym terenie znajdowała się pryzma kilkuset zużytych opon.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza