Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Słupsku walczyli o tytuł Mistrza Nawigacji Województwa Pomorskiego

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Do etapu rejonowego konkursu zostało zakwalifikowanych 36 uczestników z pomorskich szkół podstawowych - z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Zagórzycy, Wrocławia i Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach, wykonanie testu wiadomości, który odbył się w Gdyni i Słupsku.
Do etapu rejonowego konkursu zostało zakwalifikowanych 36 uczestników z pomorskich szkół podstawowych - z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Zagórzycy, Wrocławia i Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach, wykonanie testu wiadomości, który odbył się w Gdyni i Słupsku. Organizator
W siedzibie Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odbył się rejonowy etap IX Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji Województwa Pomorskiego. Turniej nawigacyjny organizowany jest przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku w ścisłej współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” ze Słupska oraz Pomorskim Związkiem Żeglarskim w Gdyni.

W czwartek, 14 marca 2024 r. , w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odbył się rejonowy etap IX Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji Województwa Pomorskiego. Turniej nawigacyjny organizowany jest przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku w ścisłej współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” ze Słupska oraz Pomorskim Związkiem Żeglarskim w Gdyni. Pomysłodawcą konkursu nawigacyjnego jest kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski, propagator rozwoju gospodarki morskiej w regionie, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

- Do etapu rejonowego konkursu zostało zakwalifikowanych 36 uczestników z pomorskich szkół podstawowych - z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Zagórzycy, Wrocławia i Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach, wykonanie testu wiadomości, który odbył się w Gdyni i Słupsku. W tym etapie należało uzyskać odpowiedni próg punktów kwalifikujących do etapu drugiego - mówi Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji „Sub ventum” i jednocześnie przewodniczący jury, który przygotował zadanie konkursowe.

Konkurs rejonowy odbywał się jednocześnie w Słupsku i Gdyni. Przewidywał wykonanie zliczenia graficznego drogi jednostki pływającej na mapie morskiej oraz poprawne wypełnienie dziennika nawigacyjnego.

- Fajnie się składa, że dzień konkursu przypadł na święto liczy „pi”, ponieważ zadanie nawigacyjne wiąże się ściśle z obliczeniami i kreśleniem na mapie, czyli wykorzystanie geometrii – mówi Kloskowski.

Niewątpliwie oprócz zaangażowania samych uczniów liczy się także zaangażowanie nauczycieli, którzy w czasie wolnym przygotowywali swoich podopiecznych i za to należą im się wielkie brawa.

Etap wojewódzki już niebawem, bo 4 kwietnia 2024 r. zostanie rozegrany w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza