Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty na opak w Teatrze Lalki Tęcza. Trwa tydzień z Pippi Pończoszanką

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Krzysztof Piotrkowski
Teatr Tęcza w tym tygodniu obchodzi urodziny Astrid Lindgren – autorki „Pippi Pończoszanki.” W sobotę wspólnie z Pracownią Edukacji Teatralnej przeprowadzą zwariowane warsztaty na żywo, ale online.

Ze względu na to, że aktorzy Tęczy nie będą mogą spotkać się ze swoją publicznością na żywo, to od poniedziałku, 9 listopada, publikują materiały związane z charakterystyczną rudą bohaterką. Na początek Tęcza przedstawiła krótki film instruktażowy, z którego dowiemy się, jak samodzielnie w domu zrobić kukiełkę Pippi Pończoszanki. Na profilu teatru znajdziemy też fragmenty przygód Pippi czytane przez aktorów Tęczy.

W sobotę, 14 listopada, wspólnie z Pracownią Edukacji Teatralnej przeprowadzą zwariowane warsztaty na żywo, ale online. Zajęcia przeznaczone są dla całej rodziny i prowadzone będą przez Ilonę Zarembę oraz Joannę Stoike-Stempkowską pzy użyciu aplikacji ZOOM. Warsztaty są bezpłatne, ale trzeba się na nie zapisać.

Oprócz przypomnienia przygód Pippi na kanale Teatru Lalki Tęcza na platformie YouTube wciąż można oglądać "Śnieżkę – komiks-musical." Jest to animowana wersja znanej baśni, na którą Tęcza otrzymała dofinansowanie z programu "Kultura w sieci." W "Śnieżce" usłyszymy dużo dobrej muzyki, z punkowo-rockowym zacięciem.

W sieci dostępny jest też projekt „Kluki z bliska. Wirtualny spacer po muzeum”, który pozwoli nam wybrać się na interaktywną przechadzkę pomiędzy chałupami skansenu. Projekt jest efektem pozyskania dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego „Kluka” i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Lektorami, którzy oprowadzą odwiedzających Kluki są aktorzy Tęczy, a w swoich wirtualnych wędrówkach możemy natknąć się na filmiki o pomorskich legendach, też w wykonaniu słupskiego teatru. Aby rozpocząć przechadzkę musimy odwiedzić stronę internetową www.360.muzeumkluki.pl. Samo poruszanie się się po terenie skansenu jest proste i intuicyjne. Przypomina nieco korzystanie z Map Google, kiedy na konkretnej ulicy stawiamy ludzika. W wirtualnym spacerze po klukach pomagają nam strzałki, które widzimy na ekranie.

Zobacz także: Premiera spektaklu "Przygody Kubusia" w Teatrze Lalki Tęcza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza