Wyniki sobotnich spotkań piłkarskich (wideo)

Piotr Leyk broni strzał Miłosza Borkowskiego.
Piotr Leyk broni strzał Miłosza Borkowskiego. Jarosław Stencel
W meczu 5. kolejki słupskiej klasy okręgowej, Anioły Garczegorze pokonały Gryfa II Słupsk 4:2 (2:0).

Klasa okręgowa

W 7 minucie Patryka Wójcika próbował pokonać Cyprian Nowocień, lider klasyfikacji strzelców. Dziesięć minut potem jednak słupski golkiper interweniował fatalnie. Z rzutu wolnego zagrał wysoką piłkę Marek Świtała, Wójcik wychodził niezdecydowanie i strzałem głową przelobował go Arkadiusz Pendowski. Chwilę później było już 2:0.

Na trzydziestym metrze piłkę przejął Radosław Piotrowski i błyskawicznie oddał strzał który zaskoczył wysuniętego z bramki bramkarza Gryfa II. W 22 minucie gola mogli zdobyć słupszczanie. Na 7 metrze przewrócił się Jan Syldatk, piłkę przejął Miłosz Borkowski, ale jego strzał zdołał sparować na słupek 46-letni bramkarz gospodarzy Piotr Leyk. Obronił także dobitkę Mateusza Janca. Po przerwie znowu gola zdobyli gospodarze. Lewą stroną w swoim stylu zaatakował Mariusz Władyka. Trafił w słupek, ale dobitka z kilku metrów Dawida Stefańskiego była skuteczna. W 60 minucie dobra akcja gryfitów. Adam Prusaczyk zagrywa do Dominika Njoyi, który dośrodkowuje, a Marcin Kozłowski strzałem z woleja trafia w boczną siatkę. Dziesięć minut potem znów groźnie pod bramką gospodarzy.

Głową po rzucie rożnym uderzał Kozłowski, ale Syldatk z linii bramkowej wybija piłkę. W 78 minucie kolejny gol dla Aniołów. Ponownie wysoka piłka w pole karne wstrzelona przez Władykę, a z kilku metrów głową strzela w krótki róg Stefański przy biernej postawie Wójcika. Chwilę później mogło być 5:0, ale Piotrowski z bliska fatalnie spudłował. W 86 minucie faulowany przez Marcina Maszotę w polu karnym był Tomasz Piekarski. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kozłowski. Trzy minuty później z lewej strony pola karnego podał dobrze grający w całym meczu Njoya, a z 7 metrów trafił Borkowski. Okazję miał jeszcze Władyka, ale uderzył nad poprzeczką.

Anioły Garczegorze - Gryf II Słupsk 4:2 (2:0)
1:0 Arkadiusz Pendowski (17 - głową), 2:0 Radosław Piotrowski (20), 3:0 Dawid Stefański (57), 4:0 Dawid Stefański (78 - głową), 4:1 Marcin Kozłowski (86 - karny), 4:2 Miłosz Borkowski (89)

Anioły: Leyk - Trawiński (73 M.Syldatk), Szymikowski (46 M.Maszota), J.Syldatk, Żółć, Ł.Łapigrowski, Pendowski, Piotrowski, Świtała, Stefański (82 Plichta), Nowocień (54 Władyka).

Gryf II: Wójcik - Njoya, Prusaczyk, Michalak, Bielecki, Janc (46 Gemza), Piekarski, Kochański (46 Kozłowski), Pieniak (76 Świtoń), M.Pietras (59 Snochowski), Borkowski.

Pozostałe wyniki:

Drzewiarz Rzeczenica - Sparta Sycewice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Radosław Kasperowicz (25), 2:0 Piotr Nowicki (65), 3:0 Grzegorz Kraska (82)

Drzewiarz: Kiejzik, Mateblowski, Szulc, Kumoch, Terechów, Tamioła (75 Piotr Modzelewski), Szwałek, Radosław Kasperowicz, Szaciukiewicz, Nowicki, Kraska.

Sparta: Strzelecki, Klawikowski (16 Ernest Jęcek), Szynkielewski, Marek Wasiak, Krzyżaniak, Głębocki (76 Jakubowski), Sławski, Nitsche, Rafał Wasiak, Sudół, Adkonis (77 Łukasz Piotrowski).

Brda Przechlewo - Wybrzeże Objazda 9:1 (6:1)
Bramki: 1:0 Dariusz Wasiniewski (głową - 15), 2:0 Szymon Czarnotta (17), 2:1 Łukasz Podlasiak (rzut karny - 23), 3:1 Marcin Łopusiński (25), 4:1 Szymon Czarnotta (27), 5:1 Dariusz Szopiński (40), 6:1 Krzysztof Szymański (głową - 42), 7:1 Szymon Czarnotta (53), 8:1 Michał Król (61), 9:1 Dariusz Szopiński (67)

Brda: Tandecki, Wasiniewski, G.Wirkus (46 Orłowski), Gostomczyk, J.Pilarski, M.Szopiński (74 Kolberg), D.Szopiński, Łopusiński, Szymański (66 Krzysztof Buczko), Prądziński, Czarnotta (57 Michał Król).

Wybrzeże: Klimkowski (46 Zagożdżan), Wodziński, Kozak, Dullek, Borowiec (46 Steinke), Podlasiak, Rudzik, Cyrankowski, (60 Kozub), Kaszuba, Słodowski (68 Sikora), Majewski.

Skotawia Dębnica Kaszubska - Bytovia II Bytów 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Czarnuch (rzut karny - 45), 1:1 Krzysztof Paraficz (47), 1:2 Sławomir Pufelski (głową - 88)

Skotawia: Misiura, Rudzikiewicz, Krzysztof Data, Artur Śmigiel, Kowalczyk (70 Piechna), Kiełpiński, Tomasz Mielewczyk, Jączyński, Czarnuch, Duczkowski, Telesiewicz (76 Jakub Cech).

Bytovia II: Oleszkiewicz, Pufelski, Cierson, Krzysztof Król, Nawrocki, Chylewski (64 Nałęcz), Artur Kobiella, Mateusz Śmigiel, Rekowski (80 Piechowski), Paraficz (66 Brzeziański), Nascimento (46 Sanni).

Echo Biesowice - Piast Człuchów 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mariusz Feretycki (głową - 70), 2:0 Feretycki (75), 3:0 Paweł Dorawa (79)

Echo: Bąk, Tomasz Zeszutek, Artur Pilarski, Bednarek, Wojciechowski, Radosław Piasecki (83 Kacprzak), Garczyński, Kamil Zeszutek, Rafał Wasilewski, Dorawa (88 Słomczewski), Feretycki.

Piast: Kozieł, Bartosz Adamczyk, Drążek, Cyzman, Gołębiewski, Kamil Kałdowski, Maciej Klimowicz, Szeliga (62 Bojk), Pencarski (83 Wijata), Maślanyk (87 Oldanowski), Czarnowski.

Diament Trzebielino - Czarni Bruskowo Wielkie 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Rafał Kępa (63), 1:1 Arkadiusz Chuchla (rzut karny - 78), 2:1 R. Kępa (81), 3:1 Patryk Kępa (90+2)

Diament: Nowik, Korniak, Beger, Narloch, Itrych, Żukowski (72 Rokuszewski), Grzybek (46 Patryk Kępa), Bronka (83 Adrian Ciemiński), Borowiński (46 Rzadkiewicz), Rafał Kępa, Perkowski.

Czarni: Więcek, Mateusz Mytych (85 Żyliński), Sokołowski, Emil Giszka, Dłuski, Giersz, Chuchla, Pełka, Paweł Klimczuk (70 Adamski), Kozłowicz, Zagórowski.

Chrobry Charbrowo - Orzeł Pęplino 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Łukasz Nejman (55), 0:2 Karol Petrus (rzut karny - 72)

Chrobry: Adamski, Czupryniak (46 Leszkowski), Kiełtyka, Drzazgowski, D.Wroński, Monczak (77 Juniewicz), P.Król (65 Tomasz Krzyżanowski), Szwabach, Mateusz Mikułko, Jarosław Janiszek, Klejna.

Orzeł: Rusakiewicz, Wasylko, Karol Petrus, Lubański, Gorzała (80 Mazur), Michał Nejman, Łukasz Nejman (67 Damian Pieniak), Bewersdorff, Gołąb, Gruszka, Ziembiński.

III liga bałtycka

Gryf Słupsk pauzował z powodu przełożenia na październik meczu w Barlinku.

Koral Dębnica uległ na własnym boisku Bałtykowi Koszalin 0:2 (0:2). Bramki: Seweryn Fijołek i Mateusz Bany.

Kaszubia Kościerzyna - Błękitni Stargard Szczeciński 3:3 (1:2)
Michał Bieliński (29), Tomasz Grzywacz (51), Piotr Sarbinowski (69) - Tomasz Pustelnik (31), Jarosław Piskorz (45), Robert Gajda (67)
Lechia II Gdańsk - Cartusia Kartuzy 2:0 (0:0)
Michał Pruchnik (63), Dawid Żmijewski (89)
Chemik Police - Orkan Rumia 1:2 (0:2)
Kamil Bieniek (59) - Rafał Siemaszko (16, 30)
Dąb Dębno - Gryf Tczew 1:1 (1:0)
Łukasz Dłubis (31) - Kamil Gronowski (83)
Kotwica Kołobrzeg - Drawa Drawsko Pomorskie 3:1 (1:1)
Grzegorz Skwara (10), Damian Staniszewski (65, 85) - Mateusz Jureczko (20)

IV liga

Pomorze Potęgowo zremisowało na własnym stadionie z Wierzycą Pelplin 1:1 (1:0). Najpierw po strzale głową w 43 minucie gola strzelił Łukasz Stasiak. Goście wyrównali w 50 minucie.

Czarni Czarne doznali wysokiej porażki w Gdańsku z Polonią przegrywając aż 0:5 (0:1).