Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wygrał mistrzostwa Wybrzeża

Zwycięska ekipa Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Z prawej z pucharem Kazimierz Wanke Fot. ZKS Miastko
W Miastku odbyły się mistrzostwa Wybrzeża młodzików w stylu klasycznym. Przeprowadzono także rywalizację minizapasów o puchar burmistrza Miastka. Klasyfikację klubową wygrał Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko.

Uroczystego otwarcia sobotnich zawodów dokonała Danuta Karaśkiewicz, burmistrz Miastka. Na dwóch matach w hali miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowały 104 młode osoby z siedmiu klubów województwa pomorskiego. Silną i liczną, 23-osobową ekipę wystawił Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko. Jego przedstawiciele dobrze się zaprezentowali.

Oto miejsca miasteckich zapaśników - minizapasy (do lat 11): 22 kg - 1. Piotr Wiktorczyk, 2. Piotr Mazurek, 3. Julian Pakuła, 4. Patryk Kozłowski; 26 kg - 3. Alan Kaczmarek; 32 kg - 1. Tola Rudnik (została najlepszą zawodniczką mistrzostw Wybrzeża, wygrała wszystkie walki przed czasem i nie straciła ani jednego punktu technicznego, w jej wadze było ośmiu chłopców), 2. Dariusz Petrończak, 5. Daniel Trun, 9. Marek Kowalewski; 35 kg - 3. Wiktor Szysz; 38 kg - 3. Leon Brodziński, 5. Jan Jóźwiak; 41 kg - 1. Paweł Piorun, 2. Olgierd Kowalewski; 44 kg - 3. Igor Kancelarczyk; 47 kg - 3. Daniel Pavlyk.

Lokaty miastkowian w stawce młodzików (do lat 14): 35 kg - 2. Antoni Petrończak; 38 kg - 1. Leon Rudnik, 5. Filip Olszewski; 41 kg - 1. Antoni Synak; 52 kg - 2. Sebastian Tandecki, 5. Dawid Zygmuntowicz; 62 kg - 3. Piotr Rodak

Dodatkowo odbyła się jedna walka w grupie wiekowej kadet (do lat 17), w której miastkowianin Alex Ruszczyk (75 kg) pokonał Dawida Wyczyńskiego (Ajas Gdańsk). Tydzień wcześniej zapaśnik z Miastka walczył w Pucharze Polski kadetów (pierwsza centralna impreza dla tej grupy wiekowej), który odbył się w Warszawie. A. Ruszczyk występował w kategorii wagowej do 80 kg, zajmując dwudzieste miejsce na trzydziestu czterech startujących zawodników. Przed nim teraz kolejne zawody Pucharu Polski w Kostrzynie n/Odrą, które odbędą się pod koniec marca.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył ZKS Miastko. Druga była Granica Gdańsk. Na trzeciej pozycji uplasowała się Cartusia Kartuzy.
- Po dwóch latach przerwy Puchar burmistrza powrócił do zapaśników z Miastka. To cieszy. Podziękowania należą się rodzicom zawodników oraz Piotrowi Szłapińskiemu, dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku, którzy w dużej mierze przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy - oznajmił Kazimierz Wanke, twórca sukcesów miasteckich klasyków.