Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zbiornik retencyjny od środka. Zobacz co znajdzie się pod boiskiem przy słupskim rolniczaku

olo
Zbiornik składać będzie się z blisko 3000 komór, które pomieszczą 15.000 m3 wód opadowych. Ponadto, w ramach inwestycji, budowany jest kanał zasilający zbiorniki oraz system nawadniania płyty boiska, która zostanie pokryta naturalną murawą.
Zbiornik składać będzie się z blisko 3000 komór, które pomieszczą 15.000 m3 wód opadowych. Ponadto, w ramach inwestycji, budowany jest kanał zasilający zbiorniki oraz system nawadniania płyty boiska, która zostanie pokryta naturalną murawą. https://www.facebook.com/RewitalizacjaSlupsk
Trzy tysiące komór na 15 tysięcy metrów sześciennych wody. Do tego system nawadniania przyszłego boiska z naturalną murawą. Przy słupskim rolniczaku trwa budowa zbiornika retencyjnego, który ma przyjąć na siebie deszczówkę podczas nawałnic. Zobacz, skrywa on pod powierzchnią.

Zbiornik przy ulicy Szczecińskiej wbił się w ziemię i pokazuje, jak od środka będzie wyglądać kluczowy element projektu retencji wód opadowych w Słupsku. Mowa o komorach, których docelowo ma być około trzech tysięcy. Wszystkie mają pomieścić 15 tys. m3 wód opadowych.

Inwestycja na terenie boiska przy Zespole Szkół Agrotechnicznych została zaprojektowana tak, aby zatrzymać deszczówke na górnym tarasie miasta i w kolektorach. Efektem ma być radykalne zmniejszenie ryzyka zalania i podtopień gęsto zabudowanego śródmieścia. Co ciekawe, to co dziś widać gołym okiem, wkrótce zniknie pod murawą. Boisko ma zostać odtworzone, a woda gromadzona w systemie rur posłuży do jego nawadniania. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec tego roku.

Nie jest to jedyne zadanie, które ma być realizowane w ramach zarządzania wodami opadowymi, czyli projektu, na który Słupsk otrzymał wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze w tym roku powstać mają otwarte zbiorniki retencyjne przy ul. Dywizjonu 303 oraz u zbiegu ul. Zaborowskiej i ul. Legionów Polskich. Obok swojej podstawowej roli będą pełnić także funkcję rekreacyjną. Zagospodarowany przez zieleń i nasadzenia zostanie też teren wokół nich.

Dodatkowo na samej na ulicy Szczecińskiej, Grunwaldzkiej, placu Dąbrowskiego, ul. Paderewskiego i Grottgera powstanie 29 ogrodów deszczowych. W takich ogrodach, nieckach i rowkach posadzona zostanie roślinności hydrofitowa, co przełoży się na odwadnianie w ten sposób chodników i części jezdni.

Przedsięwzięcie pn. „Zarządzanie wodami opadowymi na terenie zlewni rzeki Słupi” finansowane jest ze środków Unii Europejskiej pochodzących z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Koszt całość robót ma zamknąć się w łącznej kwocie 19,1 mln zł.

Jego częścią jest też budowa parkingu z ażurowej kostki w rejonie ul. Bora Komorowskiego i Michałowskiego. Ta część zadania została już zakończona.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza