Złoto dla Bartłomieja Tandeckiego z ZKS w Miastku

Andrzej Gurba
W Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach startowało blisko 100 zawodników z 16 klubów z 4 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.

Najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Tandecki. Zdobył on złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg. W tej wadze startowało 14 zawodników. Bartek wygrał wszystkie swoje 4 walki. W finale pokonał silnego zawodnika Przemysława Wiznera (Olimpijczyk Sulmierzyce). Walka zakończyła się remisem punktowym 10 :10. W takiej sytuacji o zwycięstwie decyduje wyżej oceniana akcja techniczna, którą akurat miał na swoim koncie zawodnik z Miastka.

W tej samej kategorii wagowej walczył jeszcze Oskar Grzelak, który zajął X miejsce.

Trzeci reprezentant ZKS w Miastku Alex Ruszczyk startujący w kategorii wagowej do 68 kg zajął IX miejsce.

- Duże gratulacje należą się dla Bartka Tandeckiego - najstarszego i najbardziej doświadczonego zawodnika w grupie młodzików do lat 14. Pozostali nasi zawodnicy Oskar i Alex walczyli na miarę swoich możliwości. Liczymy na ich lepsze starty w przyszłych zawodach – mówi Kazimierz Wanke z ZKS w Miastku.