Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złóż wniosek o dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora. Online albo na poczcie

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
25 kwietnia br. w województwie pomorskim (ale także w zachodniopomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim) nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Rodziny, które mają stare odbiorniki i są w trudnej sytuacji materialnej, mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu telewizora albo dekodera, które umożliwią oglądanie nowej naziemnej telewizji.
25 kwietnia br. w województwie pomorskim (ale także w zachodniopomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim) nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Rodziny, które mają stare odbiorniki i są w trudnej sytuacji materialnej, mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu telewizora albo dekodera, które umożliwią oglądanie nowej naziemnej telewizji. www.gov.pl
25 kwietnia br. w województwie pomorskim (ale także w zachodniopomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim) nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Rodziny, które mają stare odbiorniki i są w trudnej sytuacji materialnej, mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu telewizora albo dekodera, które umożliwią oglądanie nowej naziemnej telewizji.

Dotychczasowa technologia nadawania zostanie zastąpiona nowym standardem DVB-T2/HEVC i zapewni możliwość bezpłatnego odbioru większej liczby programów telewizyjnych w jakości obrazu HD/UHD oraz dźwięku. W Polsce około 2 mln gospodarstw posiada odbiorniki, które nie są przystosowane do odbioru nowej telewizji. Konieczne jest zakup nowego telewizora albo dekodera do starego odbiornika. Rządowy program z dopłatami w wysokości 250 zł (do zakupu telewizora) i 100 zł (do zakupu dekodera) ma wesprzeć w tej koniecznej zmianie rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Dwa sposoby złożenia wniosku o dofinansowanie

Są dwa sposoby złożenia wniosku o dofinansowanie. Pierwszy jest internetowy przez rządową platformę: Złóż wniosek o dofinansowanie do odbiornika cyfrowego DVB-T2 . A drugi stacjonarny - przez pocztę.

Kto może złożyć wniosek? Tylko jedna osoba w gospodarstwie domowym, która „nie ma środków na zakup odbiornika w nowym standardzie” (składa się oświadczenie). Po złożeniu wniosku online i jego pozytywnym rozpatrzeniu otrzymuje się kod dofinansowania na adres e-mail, który jest do wykorzystania w sklepie. Kod można zrealizować u tych sprzedawców stacjonarnych i internetowych, którzy przystąpili do programu dofinansowania (tutaj lista: https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka ).

W placówkach Poczty Polskiej (program nie obejmuje punktów pocztowych) można złożyć wniosek w formie papierowej. Tutaj lista urzędów pocztowych obsługujących program dopłat: https://www.gov.pl/web/dvbt2/lista-urzedow-pocztowych . W tym przypadku także później otrzyma się kod dofinansowania na adres e-mail.

Wnioski rozpatrywane są od razu. Program dopłat będzie realizowany do końca br.

Jak sprawdzić, czy nasz telewizor jest przystosowany (czy też nie) do odbioru programów w nowym standardzie?

Można to zrobić na stronie: https://telewizjanaziemna.pl/, wpisując w wyszukiwarce model i markę telewizora. Najłatwiej to jednak sprawdzić w swoim odbiorniku (kanał 28), gdzie jest test nadawania nowego systemu odbioru.

Dodajmy jeszcze, że Urząd Komunikacji Elektronicznej na wniosek MSWiA wydał decyzję, że MUX-3, na którym znajdują się następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia czasowo utrzyma dotychczasowy standard nadawania DVB-T/MPEG-4. Dzięki tej decyzji widzowie, których odbiorniki nie są jeszcze przystosowane do nowego standardu telewizyjnego DVB-T2/HEVC, nie utracą dostępu do najważniejszych programów nadawcy publicznego i zyskają więcej czasu na przygotowanie się do jego zmiany.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza