MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Zmiana jest szkodliwa dla całego miasta”. Radni PO o północnej części słupskiego ringu

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Radni Platformy Obywatelskiej zarzucają prezydent Słupska, że bez uzgodnienia z radą miejską zmieniła przebieg północnej nitki ringu. Ich zdaniem decyzja o budowie trasy Olimpijskiej zaprzepaści szansę na powstanie w Słupsku pełnej wewnętrznej obwodnicy.

- Ring miejski powinien otaczać nasze miasto. Pełnić wiele funkcji. Przede wszystkim wyprowadzać tranzyt z miasta. Samochody ciężarowe mogą objechać miasto dookoła. Umożliwia również komunikację dla samych mieszkańców, którzy mogą przemieszczać się dookoła miasta tam, gdzie chcą – mówił podczas konferencji prasowej Paweł Szewczyk, kandydat na prezydenta Słupska i radny PO.

Zdaniem radnych PO budowa Trasy Olimpijskiej jako części ringu przekreśli szanse na to, by w Słupsku powstała wewnętrzna obwodnica z prawdziwego zdarzenia.

- Zmiana jest szkodliwa dla całego miasta i przez pokolenia będziemy czekać, żeby ten ring dokończyć. Jeżeli dojdzie do realizacji tego projektu możemy zapomnieć o wykonaniu tego odcinka ringu. Żeby wykonać ten odcinek trzeba przebudować przejazd w nasypie kolejowym, pod linią 202, która teraz będzie realizowana. Jeżeli nie zrobimy teraz tego przejazdu to przez następne 100 lat nie uda nam się zrealizować tego zadania – mówił Paweł Szewczyk.

W jego opinii miejskie władze powinny podjąć współpracę z PKP i zabiegać o budowę przejazdu w nasypie kolejowym, by umożliwić powrót do pierwotnej koncepcji budowy trasy.

- Jedyne co można zrobić to, aby na stanowisku prezydenta miasta była osoba, która zainteresuje się tą sprawą w zakresie tego, czy można w ogóle jeszcze zmienić tę inwestycję i zacząć budowę ringu północnego w zaplanowanej części. Jeżeli nie, trzeba będzie podjąć decyzję, aby mimo wszystko wykonać przejazd w nasypie. Nie będzie on na razie wykorzystywany, ale nie zamknie to dokończenia w sposób prawidłowy ringu miejskiego. Taka jest jest jedyna alternatywa. Przez wiele lat będziemy żałować, że nie udało się tego zrobić – mówił kandydat na prezydenta z ramienia KO.

Pierwotnie północna część miejskiego ringu miała biec od ronda Usteckiego na ulicy Portowej do ulicy Kaszubskiej. Do sprawy będziemy wracać.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza