Akademia Pomorska Czarni Słupsk - Alpat Gdynia 3:0

Z  lewej Iza Miklasińska, której zbicia pomogły wygrać mecz.
Z lewej Iza Miklasińska, której zbicia pomogły wygrać mecz. Łukasz Capar
Ładnie wygląda wynik 3:0. Jednak od połowy drugiego seta Akademia Pomorska Czarni musiał mocno pracować, by uzykać taki "ładny" rezultat.
Akademia Pomorska Czarni Slupsk - Alpat Gdynia 3:0

Czarni Słupsk - Alpat Gdynia 3:0

Na przebieg meczu wpływ miały dwie kontuzje jakich nabawiły się zawodniczki AP Czarni. Tuż przed meczem Anita Olszonowicz i w połowie drugiego seta Magdaleny Bydołek.

Marek Majewski, szkoleniowiec słupszcznek musiał dokonać zmian w składzie. Dzięki temu na dłużej powalczyły w składzie Izabela Miklasińska. Zagrał bardzo dobry mecz.

- Jak liczyłem tylko raz pomyliła się w ataku - komentował po spotkaniu Majewski. Słupszczanka w pierwszym secie pokazały, że są zespołem ataku, jak już się rozbujały to seriami zdobywały punkty i trudno było je zatrzymać. W składzie gdynianek brylowała za to reprezentantka Polski juniorek na plaży Luiza Niemc.

Dobrze zagrywała, dobrze broniła, atakowała z drugiej linii, a silne zbicia znad siatki czyniły spustoszenie w słupskiej obronie. W drugim secie przy stanie 12:8 zeszła z urazem Bydołek i trochę trwało zanim słupski zespół ogarnął się i zapanował nad chaotycznymi (ale skutecznymi) atakami gości.

W trzecim AP Czarni przegrywała 10:12. Dopiero ataki Miklasińskiej i punkty z zagrywki Dydak dały zmianę rezultatu i zwycięstwo w całym meczu. W miejsce kontuzjowanych dobry mecz zagrały zmienniczki: Szutenberg i wspomniana Miklasińska.

Akademia Pomorska Czarni - Alpat Gdynia (25:14, 25:17, 25:23).

AP Czarni: Goździewicz, Dydak, Kalinowska, Filipiak, Miklasińska, Bydołek, Szutenberg, Połec, Kolesińska.

Inne wyniki: Trefl - ChTPS 3:0, Nafta II - Pałac II 1:3, Skarpa - Zawisza 3:2, Energa Gedania - SMS Police 3:1.