Areszt tymczasowy w sprawie zabójstwa (wideo)

  Areszt tymczasowy w sprawie zabójstwa (wideo)

  Bogumiła Rzeczkowska

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupski sąd rejonowy zastosował trzymiesięczne aresztowanie wobec Arkadiusza G., podejrzanego o zabójstwo Jacka O.
  We wtorek na wniosek prowadzącej śledztwo słupskiej prokuratury rejonowej sąd aresztował na trzy miesiące 36-letniego Arkadiusza G., który jest podejrzany o zabójstwo.

  Według śledztwa, 40-letni Jacek O. zginął w niedzielę po północy w mieszkaniu Arkadiusza G. przy ul. Piłsudskiego w Słupsku w czasie imprezy alkoholowej, na której bawiła się grupa znajomych.

  Jacek O. został kilkakrotnie dźgnięty w różne części ciała aż dwoma nożami. Przeprowadzona w Słupsku sekcja zwłok wykazała, że trzy z ciosów zostały zadane w kierunku serca. Jacek O. wykrwawił się na miejscu. Arkadiusz G. wezwał pomoc.

  Według Krzysztofa Młynarczyka, słupskiego prokuratora rejonowego z zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, że sprawca używał dwóch noży. Jednak szef prokuratury nie ujawnia, w jaki sposób Arkadiusz G. posługiwał się nożami. Prokuratur nie informuje też, co było motywem zbrodni. Razem z Arkadiuszem G. została zatrzymana 31-letnia Magdalena M., uczestniczka spotkania towarzyskiego. Według policji, podobnie jak Arkadiusz G. kobieta w chwili zatrzymania miała około dwóch promili alkoholu w organizmie.

  Po przesłuchaniu w prokuraturze Magdalena M. została zwolniona do domu. Nie było podstaw do przedstawienia jej zarzutu. Jest świadkiem w tej sprawie. Natomiast Arkadiuszowi G. grozi kara dożywocia.

  - Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu - mówi Krzysztof Młynarczyk. - Jednak złożył wyjaśnienia odmienne od innych dowodów zebranych w postępowaniu.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (24)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (24) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo