Dobry początek słupskich siatkarek

Wyjeżdżały z dużymi obawami, wracały z wysokim i przekonującym zwycięstwem. Siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni z duszą na ramieniu przystępowały do walki w II lidze.

Tuż przed spotkaniem do składu dołączyła Sylwia Korczak, chorująca w minionym tygodniu rozgrywająca. W meczu wystąpiła na antybiotykach, ale pomogła zespołowi odnieść zwycięstwo.

W pierwszym secie walka trwała do połowy tego starcia, potem słupszczanki odskoczyły na kilka punktów i wygrały. Podobnie było w drugiej odsłonie. Najwięcej walki i emocji było w trzecim, jak się potem okazało końcowym secie. Najpierw AP Czarni prowadziły 12:3, potem stan się wyrównał, było 23:23, ale po walce na przewagi goście potrafili zdobyć kolejne punkty i wygrać.

- Graliśmy momentami bardzo dobrze, przez środek. Oczywiście zespół popełniał jeszcze dużo błędów, ale rozwijamy się ze spotkania na spotkanie - opowiadał po zwycięstwie Marek Majewski, szkoleniowiec AP Czarni.

Trener nie mógł wyróżnić żadnej ze swoich zawodniczek. - Wszystkie zagrały bardzo równo - powiedział.

PTPS II Piła - Akademia Pomorska Czarni Słupsk 0:3 (20:25, 18:25, 27:29).
Skład Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk: Miklasińska, Połeć, Bydołek, Korczak, Cupisz, Klein, Kolesińska - libero. Za Miklasińską weszła Przybyszewska.
Wyniki I kolejki: Espol Police - KS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 0:3, Calisia - Pałac II Bydgoszcz 2:3, Joker Mekro Świecie - ChTPS Chodzież 2:3, Gedania II Gdańsk - Zawisza Sulechów 3:0.