Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwie ulice w cenie jednej, czyli umowy na przebudowy ulic Małachowskiego i Kniaziewicza w Słupsku (zdjęcia)

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Dwie ulice w cenie jednej, czyli umowy na przebudowy ulic Małachowskiego i Kniaziewicza w Słupsku
Dwie ulice w cenie jednej, czyli umowy na przebudowy ulic Małachowskiego i Kniaziewicza w Słupsku Krzysztof Piotrkowski
Podpisano umowy na wykonanie przebudowy ulic Małachowskiego i Kniaziewicza w Słupsku. Gotowe mają być za 150 dni, czyli do 12 grudnia. Najważniejsza wiadomość jest taka, że koszty będą znacznie niższe niż zakładał kosztorys. W zasadzie jak w promocji, dwie ulice w cenie jednej.

Na dzisiejszej konferencji prasowej władz Słupska wiceprezydent Marta Makuch poinformowała o podpisaniu umów na te dwa zadania inwestycyjne. Miasto korzysta tu z rządowego dofinansowania. Ale przetarg pokazał, że obecnie na rynku ceny są dużo niższe niż kilka miesięcy temu, przed epidemią covid-19.

- Te dwie przebudowy robimy w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych - powiedział Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - W obu przypadkach są to inwestycje kompletne. Zaczynamy od infrastruktury podziemnej. Będzie wybudowana nowa sieć odwodnieniowa, powstaną nowe jezdnie bitumiczne i chodniki. W przypadku ulicy Kniaziewicza powstanie jeszcze droga rowerowa i na niewielkim odcinku przy ulicy Bohaterów Westerplatte powstanie ciąg pieszo-rowerowy. To z uwagi na cenne drzewa, które w ten sposób ocalimy.

Zmodernizowane zostaną dwa przejścia dla pieszych, powstanie też jedno dodatkowe przy przebudowywanych dwóch skrzyżowaniach w pobliżu marketów. Po jednej stronie jezdni utworzone zostaną miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji wymienione i uzupełnione zostanie oznakowania pionowe i poziome. Wartość podpisanej umowy na wykonanie ulicy Kniaziewicza to 1,317 mln złotych.

Prace na ulicy Małachowskiego obejmą też przebudowanie skrzyżowania z drogami obsługującymi sąsiednie kwartały. Od podstaw wybudowane zostaną obustronne chodniki, zniesione zostaną bariery architektoniczne, utrudniające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. W pasie drogowym naprzemiennie, obustronnie zostaną wydzielone miejsca parkingowe, odtworzone zostaną pasy zieleni oddzielające ciągi piesze od jezdni. Wymienione także zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Wartość podpisanej umowy to 1,299 mln złotych.

Przypomnijmy, parę miesięcy temu, gdy miasto podpisywało umowy na wsparcie tych inwestycji to planowano, że przebudowa ulicy Małachowskiego pochłonie 2,45 mln zł, Kniaziewicza - 2,75 mln zł. Przebudowy obu dróg powinny zostać wykonane w terminie do kwietnia 2021 r. tak by rozliczyć środki z państwem. Tymczasem wykonawca zgodził się na 150 dniowy termin i inwestycje mają być oddane do użytku 12 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE: Metoda na nogę. Tak łatają dziury tylko w Słupsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza