Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno 87-84 (zdjęcia)

Krzysztof Głowinkowski
Justin Jackson zaliczył bardzo efektowny mecz.
Justin Jackson zaliczył bardzo efektowny mecz. Łukasz Capar
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka, w której skuteczniejsi byli koszykarze ze Słupska.

Epicki wręcz rozmach miało spotkanie Energi Czarnych Słupsk z Polfarmeksem Kutno w 22 kolejce Tauron Basket Ligi. Słupski zespół w pierwszej połowie pokazywał dobry, poukładany basket, dobrą defensywę i pracę na zbiórkach. Miał swoje tempo, szybko złapał rytm gry i łatwo zdobywał punkty spod kosza, a imponująco wyglądały błyskotliwe, błyskawiczne wsady Justina Jacksona po asystach Campbella. To się chciało oglądać.

Wszystko posypało się jak domek z kart w drugiej połowie. W trzeciej kwarcie już po dwóch akcjach na ławce usiadł Jerel Blassingame, a to szybko pozwoliło Polfarmeksowi odrobić straty. Energa Czarni prowadziła już 46:29, by na początku czwartej przegrywać 55:60. Stało się tak, bo goście wreszcie zaangażowali się w mecz, a nie w dyskusje z sędziami, potrafili obronić akcje pick' and'rollowe miejscowych i wielokrotnie ponawiali akcje po zbiórkach na atakowanej tablicy (w całym meczu zebrali na tablicy Energi Czarnych aż 23 piłki!), byli bardzo waleczni, pokazywali kawał charakteru i zostawali na parkiecie bardzo dużo zdrowia.

Natomiast słupszczanie nie potrafili rozbić strefy gości, byli nieskuteczni w osobistych, pogubili się w organizacji gry. Na szczęście w końcowych minutach indywidualne akcje Campbella i trójka Blessingame'a pozwoliły doprowadzić do remisu. Mieli nawet akcje na zwycięstwo, ale na dwa niecelne osobiste Mbodjego, Polfarmeks odpowiedział także niecelnym rzutem Zyskowskiego i taką samą dobitką Johnsona.

W dogrywce kluczowymi były zejście za pięć przewinień Frasera i kontuzja Johnsona (najprawdopodobniej zerwanie ścięgna Achillesa). Gospodarze wyszli na prowadzenie, ale do końca musieli drżeć o ostateczny wynik, świetni Parker i Zyskowski do ostatniej syreny grozili skutecznym pościgiem.

Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno 87-84 (18-12, 23-15, 14-31,21-18,11-8)

Energa Czarni: Harper 20, Jackson 14, Mokros 12, Blassingame 10, Mbodj 10, Seweryn 4, Borowski 4, Surmacz 0.

Polfarmex: Zyskowski 24, Parker 14, Fraser 13, Wołoszyn 11, Johnson 9, Bartosz 8, Grochowski 5, Malczyk 0, Gabiński 0.

Szukasz informacji na temat słupskiej drużyny? Kliknij i przeczytaj inne artykuły o Enerdze Czarnych Słupsk