Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 83-81 (zdjęcia, wideo)

Łukasz Capar
Po siedmiu porażkach z rzędu Energa Czarni Słupsk wygrała z Zastalem Zielona Góra w ostatniej kolejce drugiego etapu zmagań TBL. Pokonała gości 83:81 (11:28, 29:10, 18:19, 25:24).
Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 83-81Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 83-81

Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 83-81

Gospodarze fatalnie weszli w mecz, przegrywali już 9:28, by w drugiej kwarcie pozbierać się i rozpocząć skuteczny pościg. Dysponując wreszcie pełnym składem słupszczanie nie opadli z sił w czwartej kwarcie i w dramatycznej końcówce, dzięki pofiarnemu wygarnięciu piłki lecącej w aut przez Stanley'a Burrella, wygrali.

Skrót meczu

Energa Czarni nie zatrzymała Hodga i Archibequa, ale powstrzymała pozostałych graczy Zastalu. Oba zespoły trafiły na siebie w play off i serię trzech meczów rozpoczną w niedzielę 22 kwietnia w Zielonej Górze.