Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fascynująca podróż po czasie i przestrzeni. Załoga Terra Incognita czeka w słupskiej Tęczy

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Nowa, kosmiczna premiera Tęczy, odbędzie się w czwartek, 7 marca, o godzinie 17
Nowa, kosmiczna premiera Tęczy, odbędzie się w czwartek, 7 marca, o godzinie 17 Gosia Kobus/ Tęcza
Czyż można wyobrazić sobie coś bardziej fascynującego niż poznanie przeszłości i przyszłości Kosmosu, Ziemi i Ludzkości? Na taką fantastyczno-naukową przygodę namawia dzieci słupski Teatr Lalki Tęcza. Premiera spektaklu "Terra Incognita: sekrety Ziemi" odbędzie się w czwartek, 7 marca, o godzinie 17. Uwaga, kosmiczne loty będą kontynuowane w marcu i kwietniu. Już teraz warto zarezerwować bilety.

"Terra Incognita: sekrety Ziemi" to spektakl zainspirowany filmami przyrodniczymi, m.in. takimi jak serial "One Strange Rock" ("Przedziwna planeta Ziemia"), ale także lotami NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
- Pokażemy historię Wszechświata, począwszy od Wielkiego Wybuchu, potem powstawanie galaktyk, narodzenie się Ziemi i pojawienie się Człowieka oraz ewolucję Ludzkości. Wybiegniemy także w przyszłość - zapowiada Aga Błaszczak, autorka scenariusza i reżyserka.

Będzie więc naukowo, pojawią się nawet eksperymenty, a wszystko ma być nie tylko ciekawe, ale i widowiskowe, zabawne, wywołujące zachwyt widowni. Granicę jej wieku wstępnie określono na 5 lat i więcej, ale...

- Będzie to spektakl bardzo bogaty wizualnie, z licznymi projekcjami, grą świateł, świetlnymi akcesoriami, kamerą na scenie, dzięki której jak w mikroskopie obejrzymy mikrokosmos - wylicza reżyserka. - Do tego dojdzie filmowa muzyka i łatwo wpadające w ucho piosenki. Myślę więc, że nawet młodsze dzieci nie będą się nudzić na widowni. Może nie zrozumieją niektórych terminów, ale będą miały na co popatrzeć i czego wysłuchać.

Bohaterami przedstawienia są członkowie załogi misji badawczej Terra Incognita: Scientia (Nauka), Gaja (Ziemia), Sonus (Dźwięk) i Lux (Światło). Ich celem jest sfilmowanie Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dzięki najnowszym wynalazkom załoga przenosi się w czasie i odbywa niezwykłą podróż od początków Wszechświata, przez powstanie naszej planety i rozwój życia na niej, aż po wizję przyszłości.

- W centrum przedstawienia jest Ziemia - fenomenalne miejsce w Kosmosie, w którym wyewoluowało życie w niezwykłych formach - opisuje Teatr Lalki Tęcza. - Spektakl łączy elementy edukacyjne z artystyczną narracją. Wykorzystując różnorodne formy plastyczne i lalkowe, spektakl przedstawia historię naszej planety jako wspólnego domu, stając się również inspiracją do rozmów m.in. o ekologii.

Następne przedstawienia: 14 i 15 marca o godz. 9.30, 16 marca o godz. 11, 17, 18 kwietnia o godz. 9 i 11, 20 kwietnia o godz. 11, a także w czasie festiwalu Trzy Teatry.

"Terra Incognita: sekrety Ziemi"

  • scenariusz, reżyseria, projekcje: Aga Błaszczak
  • scenografia, kostiumy i lalki: Joanna Kubik
  • muzyka: Dawid Majewski
  • choreografia: Helena Hajkowicz
  • obsada: Anna Rau, Ilona Zaremba, Mikołaj Prynkiewicz, Hubert Skonieczka
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza