Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrywa wyjazdowy mecz z MKS Dąbrowa Górnicza 97:82

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrywają wyjazdowy mecz z MKS Dąbrowa Górnicza
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrywają wyjazdowy mecz z MKS Dąbrowa Górnicza CzarniToWy facebook
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali już ósmy ligowy mecz. Tym razem pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 97:82.

Pierwsza połowa to bardzo skuteczna gra Czarnych w ataku. Znakomicie spisywał się Marek Klassen. Słupski rozgrywający tylko do przerwy zapisał na swoim koncie 14 oczek, aż czterokrotnie trafiając za trzy punkty. Standardowo swoje punkty dołożył Garrett i Czarni bez większych problemów utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Pod koszem swoje oczka dokładali Witliński, Słupiński oraz Young. Po 20 minutach gry było 50 do 40 dla ekipy ze Słupska.

Druga odsłona meczu nie przyniosła większych zmian. Wszystko odbywało się pod kontrolą podopiecznych Mantasa Cesnauskisa i ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone. Bardzo dobrze spisywał się Beau Beech, który nie tylko dobrze punktował, ale też znakomicie spisywał się pod koszem, gdzie wygrywał większość walk o zbiórki. Swoje punkty dokładali znakomici tego dnia Klassen oraz Garret i ostatecznie goście wyjechali z Dąbrowy Górniczej z dwoma ligowymi punktami, wygrywając cały mecz 97:82.

Niemal, że perfekcyjnie w meczu wyglądał słupski tercet - Klassen, Garrett i Beech. Ten pierwszy zdobył 24 punkty, do których dołożył 7 asyst. Garrett z Beechem zaliczyli po 19 punktów, z czego ten drugi miał do tego aż 13 zbiórek.

Dla Czarnych najwięcej punktów zdobył Marek Klassen 24 (5), dla MKSu Devyn Marble 25 (2).

MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:97 (20:21, 20:29, 18:20, 24:27)

MKS: Marble 25, Nowakowski 18, Lewis 11, Mijović 10, Haney 10, Sobin 6, Brenk 2

Czarni: Klassen 24, Beech 19, Garrett 19, Jankowski 9, Musiał 8, Witliński 7, Young 5, Słupiński 4, Kordalski 2

07.11.2021 r. Kibice na meczu Energa Basket Ligi: MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

MKS Dąbrowa Górnicza - Czarni Słupsk ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK ...