Gryf Słupsk - Błękitni Stargard Szczeciński 2:2 (zdjęcia, wideo)

Gryf Słupsk zremisował 2:2 na swoim boisku z Błękitnymi Stargard Szczeciński
Gryf Słupsk zremisował 2:2 na swoim boisku z Błękitnymi Stargard Szczeciński Kamil Nagórek
Piłkarze Gryfa Słupsk utrzymują passę spotkań bez porażki. Tym razem na stadionie przy ulicy Zielonej zremisowali z wiceliderem Błękitnymi Stargard Szczeciński 2:2 (1:1).
Gryf Slupsk- Blekitni StargardGryf Slupsk- Blekitni Stargard

Gryf Słupsk- Błekitni Stargard

W składzie Gryfa z konieczności nastąpiło kilka zmian. Zadebiutował bramkarz Paweł Mulawa, który musiał zastąpić kontuzjowanego Łukasza Krymowskiego. Na prawej obronie zobaczyliśmy Marcina Kozłowskiego, który musiał zastąpić kontuzjowanego Roberta Siarneckiego i pauzującego za kartki Mateusza Bieleckiego. Kozłowski spisał się znakomicie.

W jednej z sytuacji w 30 minucie wybił głową piłkę z pustej bramki, gdy lot piłki źle ocenił Mulawa i strzelał Ariel Wawszczyk. W pierwszej połowie przeważali słupszczanie. Ładnie dośrodkowywał Kozłowski, ale Marek Ufnal zażegnał niebezpieczeństwo. W boczną siatkę trafił Krzysztof Biegański. Poprawił się kilka minut potem, gdy po podaniu Pawła Waleszczyka z 16 metrów przelobował Ufnala. Była to jego dziewiąta bramka w sezonie. Chwilę wcześniej udanie interweniował Mulawa broniąc nogami strzał Sebastiana Inczewskiego, a nie wiele zabrakło by Fernando Batista (były gracz Gryfa) trafił do własnej bramki.

Niestety słupszczanie nie ustrzegli się błędu w końcówce. Z lewej strony zagrał w pole karne jeden z piłkarzy Błękitnych, a nieobstawiony Hubert Jaskólski z kilku metrów wyrównał. W 50 minucie piłka minęła wychodzącego z bramki Ufnala, ale Biegańskiego uprzedził Przemysław Filocha. Następnie próbował strzału Wojciech Sterczewski. Piłka po nogach obrońców przeleciała obok bramki. W 59 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Sebastian Kamiński, który przestrzelił z kilku metrów po dośrodkowaniu Łukasza Andrychowskiego. Goście grali trochę przyczajeni, czekali na swoją okazję i zaskoczyli gryfitów. Praktycznie kopia sytuacji z 18 minuty i Robert Gajda lobuje Mulawę. Słupszczanie nie poddawali się. Nad bramką uderzył Adam Prusaczyk. W 93 minucie w polu karnym faulowany przez Ufnala był Patryk Pytlak. Bez kłopotu wyrównał Honorat Stróż strzelając swoją premierową bramkę w barwach Gryfa.

Gryf Słupsk - Błękitni Stargard Szczeciński 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Krzysztof Biegański (18), 1:1 Hubert Jaskólski (43), 1:2 Robert Gajda (83), 2:2 Honorat Stróz (93 - karny)

żółte kartki: Kamiński, Pawluczenko - Batista ; Widzów: 900

Gryf: Mulawa - Sterczewski, Sarna, Prusaczyk, Kozłowski, Kamiński, Świdziński (48 Andrychowski), Pawluczenko, Stróż, Waleszczyk (46 Pytlak), Biegański (78 Wiśniewski).

Błękitni: Ufnal - Batista, Filocha, Kawczyński, Wawszczyk, Liskiewicz, Jankowski (54 Wojciechowski), Jaskólski, Więcek (61 Duda), Gajda (90 Kubicki), Inczewski (61 Piskorz).