MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I Festiwal Gier Planszowych "GrajDołek Słupski" (zdjęcia, wideo)

Aleksandra Chacińska
I Festiwal Gier Planszowych "GrajDołek Słupski”.
I Festiwal Gier Planszowych "GrajDołek Słupski”. Łukasz Capar
21 marca w słupskim Emceku odbyłł się I Festiwal Gier Planszowych pt. "GrajDołek Słupski".

Festiwal gier planszowych słupski grajdołek

Zjawisko popularności gier planszowych jest trudne do wytłumaczenia. W dobie komputerów, tabletów, nowych technologii gry, których postawą jest papier, kości, karton święcą prawdziwe sukcesy. Trend ten powoli dociera do Słupska, czego "GrajDołek Słupski" jest najlepszym dowodem.

Organizatorzy Krzysztof Sawicki (Księgarnia Ratuszowa) i Paweł Żmuda (GOK Główczyce) przygotowali ponad 40 różnorodnych gier, spośród których licznie przybyli uczestnicy mogli wybrać coś dla siebie.

-Inspiracją i pierwowzorem do zorganizowania imprezy był gdyński festiwal pt. "Grajmy". Przedstawiłem swój pomysł Krzysztofowi, okazało się wówczas, że w tym samym czasie zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem czegoś podobnego- mówi Paweł Żmuda.

W jakie gry słupszczanie grają najczęściej? Różnimy się nieco od ogólnopolskich rankingów, w których wciąż króluje Dixit, Agricola, czy Osadnicy z Catanu. Na słupskim rynku najczęściej wybierane są gry z wątkiem fantasy tj. Abyss gdzie walczy się z morskimi potworami, w celu zajęcia tytułowej otchłani.

-Planujemy jeszcze w tym roku zorganizować na jesień drugi festiwal. W zależności od tego czy uda nam się pozyskać sponsorów i jak dużym powodzeniem będzie cieszyć się dzisiejszy dzień, zastanawiamy się nad zorganizowaniem zawodów. Dziś pokazujemy ciekawe możliwości, jakie niosą ze sobą gry tj. nowatorska Tzolkin: Kalendarz Majów czy popularny wśród klientów księgarni Ratuszowa Pokój 25.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza