III liga. Lider okazał się lepszy. Gryf Słupsk - Chojniczanka Chojnice 3:4 (zdjęcia). Porażka Drutex-Bytovii w Kościerzynie

O piłkę walczy Szymon Gibczyński. Po lewej Łukasz Stasiak (obaj Gryf Słupsk).
O piłkę walczy Szymon Gibczyński. Po lewej Łukasz Stasiak (obaj Gryf Słupsk). Fot. Krzysztof Tomasik
Niestety nie powiodło się piłkarzom Gryfa Słupsk w meczu z liderem tabeli III ligi, Chojniczanką Chojnice. Słupszczanie przegrali na stadionie przy ulicy Zielonej 3:4 (2:3).

Spotkanie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem. Słupscy piłkarze zaprotestowali przeciw obecnej sytuacji w słupskim futbolu. Rozgrzewali się na skwerku za krytą trybuną, zamiast na zniszczonej głównej płycie.

Na boisku pierwszy sygnał do ataku dał Paweł Kryszałowicz, którego strzał w drugiej minucie wybił na róg Mateusz Szafrański. Trzy minuty potem wychodzącego bramkarza atakował Łukasz Stasiak, piłka odbiła się trafiła do będącego na 20 metrze Szymona Gibczyńskiego. Niestety natychmiastowy strzał słupszczanina minął bramkę. Brak wykorzystanej okazji się zemścił i to goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony Tomasza Pestki wykorzystał stojący przy bliższym słupku Daniel Fabich i z kilku metrów umieścił piłkę w bramce. Gryfici szybko wyrównali.

Lewą strona podbiegł z piłką Marcin Kozłowski, wyłożył piłkę na 14 metr na środek pola karnego Kryszałowiczowi, a ten niczym profesor przymierzył lewą nogą w okienko. Słupszczanie nie nacieszyli się długo z remisu. Po kilkudziesięciu sekundach kopia akcji z 6 minuty, Pestka podaje do stojącego tym razem kilka matrów dalej Fabicha i było 1:2. Cóż, przyszło gryfitom ponownie gonić wynik. W 22 minucie po akcji z Gibczyńskim, Kryszałowicz posłał piłkę minimalnie obok słupka, potem strzelał też Gibczyński, ale wyłapał Szafrański. W 29 minucie prawdziwa kanonada na bramkę gości.

Uderzał Paweł Waleszczyk, ale dopadł ponownie do odbitej piłki i z furią poprawił. Piłka z 14 metrów otarła się o słupek i wpadła. Później gra trochę się uspokoiła. W końcówce sygnałem ostrzegawczym powinna być sytuacja Patryka Kaszczyszyna, który po zbyt dalekim wyjściu Mariusza Ratajczyka uderzył na pustą bramkę, ale piłka zatrzymała się na siatce. Niestety goście jednak zeszli do szatni prowadząc. Ponownie z prawej ostro wzdłuż bramki dogrywał Pestka i Kaszczyszyn z bliskiej odległości pokonał słupskiego golkipera. Chwilę po przerwie było już 2:4. Z rzutu wolnego wrzucał piłkę Sławomir Ziemak i po raz trzeci w tym meczu bramkę zdobył Fabich.

Przez kolejne 20 minut ciężko było graczom Gryfa stworzyć jakąś groźniejszą sytuację. Dopiero w 69 minucie główkował niecelnie Stasiak, a wprowadzony za niego Bartosz Bukowski za daleko wypuścił sobie piłkę. W następnej akcji młody słupski napastnik płaskim strzałem tuż przy słupku strzelił gola dając nadzieję 800-osobowej publiczności na korzystny rezultat w tym meczu. I w samej końcówce okazje na wyrównanie były. Najlepsze miał Michał Szałek, który najpierw został zablokowany, a potem po wolnym Wojciecha Polakowskiego minimalnie niecelnie strzelił głową z trzech metrów. Wszyscy widzieli już piłkę w bramce. Niestety, tak się nie stało. Zablokowany przez obrońców był też Adam Pietras. Atakujących gryfitów mógł skarcić Pestka, ale dobrze interweniował Ratajczyk. Jeśli piłkarze Gryfa będą walczyć z taką determinacją jak w tym meczu, o punkty w pozostałych meczach można być spokojnym. A będą to ważne mecze, z gatunku "o 6 punktów". W środę w Choszcznie i w sobotę z Darzborem o godz. 12.00 w Słupsku.

Gryf Słupsk - Chojniczanka Chojnice 3:4 (2:3)

Bramki: 0:1 Daniel Fabich (6 - głową), 1:1 Paweł Kryszałowicz (8), 1:2 Daniel Fabich (9), 2:2 Paweł Waleszczyk (29), 2:3 Patryk Kaszczyszyn (43), 2:4 Daniel Fabich (47 - głową), 3:4 Bartosz Bukowski (76)

żółte kartki: Pietras (Gryf 95), Ostrowski (Chojniczanka)

Gryf: Ratajczyk - Batista, Sarna, Szałek, Siarnecki (61 Oleszczuk), Kozłowski, Waleszczyk (63 Świdziński), Pietras, Gibczyński, Kryszałowicz (25 Polakowski), Stasiak (70 B. Bukowski).

Chojniczanka: Szafrański - Buława, Kowalczyk, Gąsiorowski, Steinborn, Pestka, Ziemak, Trzebiński, Romańczyk (64 Ostrowski), Fabich (76 Frymark), Kaszczyszyn (71 Borowski).