III liga: Thriller w Kartuzach. Cartusia - Gryf Słupsk 5:4 (3:0). Remis Bytovii

Rafał Szymański
Patryk Pytlak (z lewej) strzelił gola z karnego, Paweł Kryszałowicz (przy piłce) zanotował dwie asysty. Fot. Jarosław Stencel
Źle zaczął się dla słupskiego zespołu mecz w Kartuzach. Już w 15 sekundzie, w pierwszej akcji stracili gola. To był dopiero początek oszałamiających zmian rezultatu. Mecz miał niezwykłą dramaturgię.

Przedsprzedaż biletów na mecz z Bałtykiem

Ze względu na rekordowe zainteresowanie meczem Gryf 95 wprowadził przedsprzedaż biletów. Będą one do nabycia w piątek (15 maja) w siedzibie klubu na stadionie przy ul. Zielonej w godz. 17-19. Poza tym wejściówki będą oczywiście do nabycia w kasach przed meczem.

Gospodarze zagrali bez dwójki podstawowych zawodników, pierwszego bramkarza - Czyżniewskiego i stopera Karasińskiego. Mieli szybciej wrócić z zawodów swojej uczelni Politechniki Gdańskiej, ale korek pod Bydgoszczą ich zatrzymał. Karasiński przyjechał na drugą połowę i wyszedł jako napastnik. Gryfici po przespanej pierwszej połowie (dwa następne gole dla gospodarzy po wrzutkach piłki w pole karne) po przerwie zdołali odrobić straty. Jednak po szarży (rzuty karne podyktowane po faulach na Szymańskim i Pytlaku, przy dwóch następnych asystował prostopadłymi podaniami Kryszałowicz) i doprowadzeniu do remisu nie ustrzegli się jednak błędu w ostatnich sekundach.

Wtedy Zagórski przerzucił obrońców, a zamykający akcję Rubin przyjął piłkę na pierś i trafił obok Ratajczyka. Dwie minuty wcześniej Karasiński wyszedł sam na sam z Ratajczykiem, bramkarzem Gryfa 95, ale trafił w niego.

Cartusia Kartuzy - Gryf 95 Słupsk 5:4 (3:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Banaszak (1 - 15 sekunda), 2:0 Tomasz Banaszak (10), 3:0 Ryszard Dawidowski (40 - głową), 3:1 Tomasz Bukowski (47 - rzut karny), 4:1 Mirosław Mitura (55), 4:2 Patryk Pytlak (57 - rzut karny), 4:3 Gracjan Szymański (63), 4:4 Szymon Gibczyński (74), 5:4 Paweł Rubin (90+4).

żółte kartki: Kordyl (Cartusia); Gibczyński, Świdziński, Batista (Gryf 95)

Gryf 95: Ratajczyk, Pluta (19 Gibczyński), Bukowski, Sarna (35 Świdziński), Bielecki, Pytlak, Waleszczyk, Pietras, Batista, Kryszałowicz, Szymański (86 Wiśniewski).

Kolejne spotkanie gryfici rozegrają w sobotę o godzinie 17.00. Ich przeciwnikiem będzie lider tabeli, Bałtyk Gdynia.

Jutro o godzinie 16.00 kibice słupskiego Gryfa będą zagrzewać dopingiem swych piłkarzy na ostatnim treningu przed meczem z Bałtykiem. W sobotę o 15.00 zapraszają na Stary Rynek do przemarszu na stadion. Więcej o tych sprawach w jutrzejszym Głosie Pomorza oraz na stronie gp24.pl

16. Olimpia Sztum 26 6 1 3 22 13 - 69

Trzebiatowska Rega nie zdołała przerwać dobrej passy bytowskiego Druteksu-Bytovii w rundzie wiosennej. Kibice nie doczekali się goli i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W pierwszej połowie Drutex-Bytovia nie bał się grać otwarcie. Jego zawodnicy stworzyli kilka okazji do strzelenia przynajmniej jednego gola. Gospodarze nastawieni byli na kontry. Z ich strony największe niebezpieczeństwo było ze stałych fragmentów. Po przerwie inicjatywa była nadal po stronie bytowian. Dopiero pod koniec spotkania odważniej atakowała drużyna z Trzebiatowa, ale niezawodny był
Mateusz Oszmaniec.

- Cieszę się, że trwa nasza dobra seria. Moja drużyna walczyła, bo chciała pomóc Gryfowi 95. Urwaliśmy Redze dwa punkty. W przekroju całego spotkania zasłużyliśmy na wygraną - ocenił Waldemar Walkusz, szkoleniowiec bytowian.

Rega Trzebiatów - Drutex-Bytovia Bytów 0:0

Drutex- Bytovia: Oszmaniec, Jóźwiak, Cierson, P. Łapigrowski, Maciejewski, Pufelski - ż.k., Kobiella (75 Adamowicz), Kowalski (83 Rekowski), Ł. Łapigrowski (70 Stanios), Bryndal - ż.k. (85 Sandak), Paraficz.

Inne mecze: Rodło Kwidzyn - Kaszubia Kościerzyna 0:1, Sława Sławno - Orlęta Reda 4:1, Bałtyk Gdynia - Zatoka Puck 3:2, Darzbór Szczecinek - Orkan Rumia 0:3, Dąb Dębno - Astra Ustronie 3:0, Olimpia - Błękitni 0:0.