IV liga: Porażka Gryfa Słupsk. Zwycięstwa Pogoni i Jantara

Zwycięską bramkę zdobyli goście w 88. minucie. Gryfici reklamowali pozycję spaloną Łukasz Capar
W spotkaniach ostatniej kolejki IV ligi, Gryf Słupsk uległ walczącej o awans do III ligi Kaszubii Kościerzyna 1:2, Pogoń Lębork pokonała 2:1 Anioły Garczegorze, a Jantar Ustka wygrał 2:0 z Wikędem w Luzinie.

Na początku meczu w Słupsku niezłą okazję miała Kaszubia. W odpowiedzi w 10. minucie piłkę tuż przed bramką w polu karnym miał Fabian Słowiński, ale został zablokowany w ostatniej chwili. Nieźle dośrodkowywali Tomasz Piekarski i Oskar Zieliński, ale innym piłkarzom nie udawało się zamknąć akcji. Z około 20 metrów strzelał Tomasz Tuttas, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybił bramkarz Gryfa. W 45. minucie w pole karne wpadł Piekarski. Strzelił w krótki róg, ale akurat tam stał golkiper Kaszubii. Za chwilę piłka jeszcze wróciła do gryfitów i Słowiński z 7 metrów naciskany przez obrońców strzelił tuż obok słupka.

Na początku drugiej połowy kilka strzałów gryfitów. Niecelny Słowińskiego, a w światło bramki trafił Patryk Dąbrowski, ale dobrze spisał się bramkarz gości. W końcu piłkę przejął Rafał Bujnowski i zagrał na 10 metr do doświadczonego Tuttasa, który strzelił w krótki róg. Następnie Filip Bielańczuk obronił strzał Bujnowskiego. W 71. minucie Zieliński wycofał na 17 metr do Słowińskiego, który uderzył bardzo dobrze w długi róg, ale świetnie spisał się bramkarz Kaszubii. W rewanżu Bielańczuk wybronił strzał Błażeja Troki. W 81. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę zagrał głową Więckowski do stojącego tuż przed bramką Damiana Mikołajczyka i było 1:1. W 88. minucie bardzo silnie z około 25 metrów strzelał Oskar Jakimowicz. Bielańczuk wybił piłkę przed siebie i dopadł do niej Przemysław Żukowski wyprowadzając Kaszubię na prowadzenie. Tuż przed końcem niezłe zagranie w pole karne, ale przeszkodzili sobie Zieliński i Mikołajczyk.

- Mimo wszystko wbrew pozorom mogliśmy się pokusić o zwycięstwo. Wiedzieliśmy jak Kaszubia gra w piłkę. Postaraliśmy się wyeliminować ich atuty. Wiedzieliśmy, że będą szukać dośrodkowań z bocznych stref i szukali kończenia akcji. Byliśmy na to przygotowani. W miarę to wyglądało. Troszeczkę jak zwykle nam brakuje szczęścia lub umiejętności i skończyło się jak skończyło. Chcieliśmy grać w piłkę mimo wszystko. W końcówce meczu wkradło się granie na aferę. Nasi zawodnicy zaczęli grać dłuższą piłką i to nam nic nie pomagało, tylko przeszkadzało. To była tylko woda na młyn dla wysokich stoperów. Szkoda, bo można było zremisować. Jeżeli chodzi o rozwój zawodników młodych w rundzie wiosennej i grę zespołu, to dużym plusem było to, że mogliśmy grać w grupie mistrzowskiej. Młodzi bramkarze, czy stoperzy mogli pokazywać, że potrafią i mogą grać na tym poziomie. Błędów się wkradało bardzo dużo w naszych poczynaniach. Minusem było to, że za dużo spotkań zremisowaliśmy. Stworzyliśmy w tych meczach dużo sytuacji, ale nie strzelaliśmy bramek i to jest problemem - mówił Arkadiusz Gaffka, trener Gryfa Słupsk.

Gryf Słupsk - Kaszubia Kościerzyna 1:2 (0:0)
0:1 Tomasz Tuttas (57), 1:1 Damian Mikołajczyk (81), 1:2 Przemysław Żukowski (88)

Gryf: Filip Bielańczuk - Dawid Więckowski, Michał Wiśniewski, Oskar Zieliński, Artem Kowtunenko, Kacper Jendruch, Szymon Mytych (67 Marcjan Majcher), Tomasz Piekarski, Patryk Dąbrowski, Damian Mikołajczyk, Fabian Słowiński.

Kaszubia: Łukasz Pupka Lipiński - Łukasz Wróbel, Dominik Rycewicz (85 Oskar Jakimowicz), Patryk Kubiszewski, Rafał Bujnowski (65 Adrian Włoch), Błażej Troka, Mikołaj Hofman, Krzysztof Cysewski, Mateusz Łuczak (72 Patryk Wolski), Tomasz Tuttas (90 Mateusz Kaczmarski), Przemysław Żukowski.

Pogoń Lębork - Anioły Garczegorze 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Artur Formela (16), 2:0 Paweł Piór (19), 2:1 Mateusz Słumiński (66)
żółte kartki: Siłkowski, Formela - Słumiński, Drzazgowski
czerwona kartka: Siłkowski (89)

Pogoń: Patryk Labuda - Przemysław Kostuch, Mateusz Kozerkiewicz, Wojciech Musuła, Artur Formela, Aleksander Atanacković (54 Błażej Siłkowski), Wojciech Dobek (77 Łukasz Janowicz), Przemysław Iwański (60 Łukasz Kwaśnik), Adrian Kochanek, Wiktor Miotk (72 Franciszek Stenka), Paweł Piór.

Anioły: Mateusz Mayer - Katsura Ryuta (46 Adam Mokwa), Błażej Tomasiewicz, Mateusz Słumiński, Marcin Drzazgowski, Marcin Staszczuk, Michał Choszcz, Hubert Syldatk, Damian Wojda, Kamil Wojda (63 Tomasz Godula), Rafał Bronk.

Wikęd Luzino - Jantar Ustka 0:2

W pozostałych spotkaniach: Gedania Gdańsk - Chojniczanka II Chojnice 3:3, Wierzyca Pelplin - Stolem Gniewino, GKS Kowale - Jaguar Gdańsk 0:2, Arka II Gdynia - Grom Nowy Staw 6:0, Powiśle Dzierzgoń - Lechia II Gdańsk 3:5, Wda Lipusz - Cartusia Kartuzy 2:1, MKS Władysławowo - Gwiazda Karsin 5:3.

Prawo gry w III lidze uzyskał Stolem - 72 punkty. Wyprzedził Kaszubię - 70 i Jaguara - 69. Pogoń zakończyła sezon na 6. miejscu z 39 punktami, Anioły zajęły 8. miejsce - 35, a Gryf dziewiąte - 34. W grupie spadkowej Jantar zajął 15. lokatę z 37 punktami.