Jakie instytucje pracują 12 listopada w Słupsku?

  Jakie instytucje pracują 12 listopada w Słupsku?

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jakie instytucje pracują 12 listopada w Słupsku?

  ©Archiwum

  Ustanowiony 7 listopada przez parlament dzień wolny 12 listopada spowodował spore zamieszanie. Dlatego postanowiliśmy pozbierać informacje na temat tego, jak różne instytucje będą pracować jego dnia.
  Jakie instytucje pracują 12 listopada w Słupsku?

  ©Archiwum

  Zachęcamy także do przesyłania informacji na ten temat, pisząc na adres: zbigniew.marecki@polskapress.pl  Informacje o pracy różnych instytucji 12 listopada w Słupsku:

  Urząd Miejski w Słupsku: 12 listopada 2018 r. w godzinach 9:00 - 13:00 w pok.05 - niski parter, pełniony będzie dyżur Urzędu Stanu Cywilnego w sprawach rejestracji zgonów (wejście od strony portierni) Tel.kontaktowy 59 84 88 334.

  PKS w Słupsku: Zwykle połączenia autobusowe w regionie będą się odbywać wg rozkładu świąteczno-niedzielnego. Komunikacja miejska w Ustce 12 listopada nie będzie przewozić pasażerów.

  Centrum Zdrowia Salus w Słupsku: Wszystkie jednostki Salusa będą pracować normalnie, bo - jak poinformował Tadeusz Wardziak - placówka ta nie może pozwolić sobie na przekładanie zabiegów i innych umówionych usług dla pacjentów, bo harmonogram jest ustalony z półrocznym wyprzedzeniem.

  SPMZOZ w Słupsku: Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku informuje, że 12 listopada 2018 r, wszystkie przychodnie i poradnie pracować będą normalnie - zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem przyjęć.

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dermis, który działa przy ul .Prostej 1/1a w Słupsku, informuje , iż dnia 12 listopada 2018 r. pracuje według wcześniej ustalonego harmonogramu.

  Starostwo słupskie: 12 listopada będzie całkowicie zamknięte.

  Apteki: 12 listopada przez całą dobę z pewnością będzie czynna Apteka Ratuszowa przy ul. Juliana Tuwima; pozostałe apteki można sprawdzić poprzez telefony, które można znaleźć w internecie.

  Komunikacja miejska w Słupsku: 12 listopada autobusy MZK będą kursować wg rozkładu świąteczno- niedzielnego.
  Kto musi pracować 12 listopada: Zgodnie z obowiązującym Kodeksem Pracy istnieją zawody, których nie dotyczą święta. Ich przedstawiciele muszą pracować mimo świąt. Należą do nich: prace związane z akcjami ratowniczymi (w celu ochrony życia i zdrowia ludzkiego), zakładowe straże pożarne, prace związane z ochroną mienia i środowiska, prace związane z usunięciami awarii, prace w ruchu ciągłym, prace zmianowe, prace, które są świadczone wyłącznie w weekendy i święta, branża gastronomiczna i hotelarska.

  Które sklepy będą czynne 12 listopada: Święto narodowe, którym będzie 12 listopada, ogranicza handel. To oznacza, że zamknięte będą galerie handlowe, supermarkety i dyskonty. Wyjątkami są jednak kwiaciarnie, stacje benzynowe, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami, salony prasowe, sklepy z tytoniem i biletami komunikacji miejskiej i placówki pocztowe. Polacy będą mogli również wybrać się na zakupy do sklepów usytuowanych na dworcach czy lotniskach. To oznacza, że 12 listopada będą otwarte Żabki, które są placówkami pocztowymi.

  Sąd Rejonowy w Słupsku poinformował, że na mocy ustawy z 7 listopada 2018 roku o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej dzień 12 listopada ustalono dniem wolnym od pracy. W związku z tym Sąd Rejonowy w Słupsku nie będzie czynny tego dnia i nie odbędą się wyznaczone sprawy i licytacje komornicze.

  Prokuratura w Słupsku. W poniedziałek mamy wolne - poinformował nas z kolei Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

  Akademia Pomorska w Słupsku poinformowała, że 12 listopada jest dniem wolnym od pracy, a więc tego dnia nie odbywają się zajęcia. Wolne mają także wszystkie szkoły i przedszkola. Anna Sadlak, dyrektor Wydziału Edukacji w słupskim ratuszu nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku 12 listopada pracuje: tego dnia odbywać się będą wszystkie wcześniej ustalone zabiegi i wizyty u lekarzy specjalistów. Pracować nie będzie tylko część administracyjna szpitala.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone