Judo. Gryf Słupsk. Druga pozycja Błońskiego w międzynarodowym turnieju w Warszawie

Z lewej Tomasz Błoński.
Bardzo dobrze spisał się Tomasz Błoński, judoka Gryfa-3 Słupsk w Warszawie w XI Międzynarodowym Turnieju Judo Warsaw Open. W zawodach wzięło udział ponad 800 zawodników z kraju oraz reprezentanci 15 krajów.

- Judocy z Gryfa-3 pojechali tam po naukę oraz by zebrać nowe doświadczenia. Okazało się,że umiejętności naszych zawodników są już na bardzo wysokim poziomie i mimo że do Warszawy pojechało ich tylko pięciu było o nich słychać - komentuje występ Irena Waszkinel, trenera w Gryfie-3.

Tomasz Błoński w wadze do 42 kg doszedł do finału. Tam, po bardzo krzywdzącej decyzji sędziowskiej został uznany za pokonanego. Na siódmej pozycji został został sklasyfikowany Arkadiusz Kazior (66 kg).W tej kategorii startowało 44 zawodników i stoczył on sześć walk wygrywając cztery z nich. Zajął ostatecznie siódmą lokatę. Dziewiąte miejsce w wadze do 50 kg zajął Robert Błoński a na dwunastej pozycji sklasyfikowano Romana Błońskiego (81 kg).

Już za 2 tygodnie przed judokami Gryfa-3 Słupsk Puchar Polski w Jastrzębiu gdzie będzie okazja potwierdzenia wysokiej formy. Za to w najbliższą sobotę w Słupsku (SP 5) odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego.