Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku odpowiada rektorowi Akademii Pomorskiej

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki
Emilia Michalska.
Emilia Michalska.
W związku z medialną dyskusją, dotyczącą przyszłości Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku, kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej postanowiła przestawić oficjalne stanowisko tej uczelni, które można odebrać jako odpowiedź na krytyczne oceny WSB, zaprezentowane w miniony poniedziałek przez prof. Romana Drozda, rektor AP .

W oświadczeniu pani Emilii Michalskiej , kanclerz WSB, które dotarło do naszej redakcji , czytamy:

W listopadzie 2015 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku została zaproszona przez władze WHSZ w Słupsku do rozmów dotyczących konsolidacji. Powodem była i nadal jest trudna sytuacja ekonomiczna uczelni. Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej i prawnej usiedliśmy do rozmów. W oparciu o obowiązujące prawo przedstawiliśmy władzom WHSZ w Słupsku oraz jej założycielowi naszą ofertę. Została ona zaprezentowana na posiedzeniu Senatu uczelni i zyskała jego poparcie. Głównym motywem dialogu było zabezpieczenie przyszłości, bezpieczeństwa i płynności kształcenia studentom WHSZ w Słupsku. W tym przypadku kluczową rolę odgrywają takie czynniki jak: posiadanie przez WSB w Gdańsku uprawniło do kształcenia na kierunku zarządzanie oraz prawna możliwość połączenia uczelni niepublicznych, jaką daje na dzień dzisiejszy Ustawa prawo o szkolnictwie wyższym. Wszystko to sprawia, że przejęcie przez WSB w Gdaosku WHSZ w Słupsku jest możliwe od zaraz.

Dlatego z całą odpowiedzialnością złożyliśmy przed Senatem WHSZ oraz PARR-em naszą ofertę. Ma ona gwarancję powodzenia bez konieczności oczekiwania na zmiany legislacyjne. Dodatkowo w momencie konsolidacji studenci WHSZ wejdą w prawa i obowiązki studentów WSB. Nie jest tajemnicą, że posiadamy już doświadczenie związane z procesem konsolidacyjnym. W 2013 r. przejęliśmy Szkołę Wyższą Prawa i Dyplomacji w Gdyni, kontynuując ciągłość edukacji na kierunku Prawo.

Zaopiekowaliśmy się studentami, wykładowcami oraz pracownikami przejętej uczelni, ponadto wyprowadziliśmy na prostą trudną sytuację finansową w jakiej się znalazła. Dbamy o rachunek finansowy naszej uczelni. Utrzymywanie deficytowych kierunków, czym chwali się rektor AP nie jest dla nas dumą. Niedochodowy kierunek oznacza, że studenci go nie wybierają, że rynek pracy go nie pożąda. Dzięki zdrowemu, gospodarskiemu podejściu jesteśmy bardzo dobrze prosperującą organizacją i nie pobieramy dotacji państwowych.

Dowodem na to jest ostatnia, zrealizowana ze środków własnych, inwestycja WSB w Gdańsku – nowy kampus akademicki. Nasze kierunki nie tylko muszą być rentowne. Również ich program nauczania musi być przystosowany do wymagań stawianych nam przez pracodawców. Uczymy naszych studentów elastyczności oraz tego, że rynek pracy jest zmienny. W ciągu swojego zawodowego życia należy cały czas odpowiadać na jego potrzeby, nawet kosztem całkowitego przebranżowienia z jednego zawodu w drugi. Edukacja jest bardzo ważna, ale równie ważne jest doświadczenie zawodowe. Dlatego każda nowa oferta edukacyjna WSB w Gdańsku jest analizowana przez doradców biznesowych i zawodowych. Zadowolenie naszych studentów jest dla władz WSB w Gdańsku bardzo ważne. To oni są sercem i duszą tego wielkiego organizmu, bez nich uczelnia nie ma racji bytu. Nasze podejście od wielu lat przekłada się na wynik rekrutacyjny. Zgodnie z raportami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego WSB w Gdaosku jest jedną dziesięciu najlepiej rekrutujących uczelni niepublicznych w Polsce. Jest szkołą 3-krotnie większą od państwowej, bezpłatnej Akademii Pomorskiej. To wyniki biorące się wprost z zadowolenia studentów. Trudno o bardziej wiarygodne rekomendacje.

Zobacz także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza